FMP razbio Tamiš na otvaranju SL

Košarkaši FMP zabeležili su, na domaćem parketu, laku pobedu nad ekipom Tamiša u 1. kolu Superlige Srbije 95 – 71.

Ekipa trenera Gurovića je nametnula jak napadački ritam od samog starta, a Pančevci nisu uspeli ni u jednom trenutku da ugroze prednost FMP i dovedu ishod meča u pitanje.

Dejan Davidovac Mondo.rs

Dejan Davidovac
Mondo.rs

U prvom poluvremenu ekipa FMP postigla je čak 52 poena, dok je Tamiš odgovorio sa samo 33. U trećoj deonici Tamiš je uspeo da napadački limitira ekipu FMP na 17 postignutih poena, ali novi nalet domaćih je usledio u poslednjih 10 minuta igre kada su ponovo bili veoma efikasni ( 26 – 22 ).

Najefikasniji u odličnoj pobedi ekipe Milana Gurovića bili su Gudurić sa 18 poena i Čović sa 16 poena. Pridošlice iz ekipe Vršca Davidovac i Apić odigrali su dobru utakmicu i zabeležili 10 poena, a Davidovac je dodao i 9 skokova.
U ekipi Tamiša najefikasniji su bili Kesar sa 19 poena i Kruščić sa 12.