FMP pregazio Megu

Dušan Alimpijević je pobedom debitovao na klupi FMPa. “Limenke” su bile ubedljive u 1. kolu Superlige Srbije.

Dejan Davidovac i Džona Bolden su pogotcima za tri poena otvorili ovaj susret, a FMP je već krajem prve četvrtine došao do dvocifrene prednosti. Jedini i poslednji priključak na utakmice, Mega je imala nakon poena Vlatka Čančara(35:32) koji je kompletirao 14:0 seriju gostiju. FMP je odmah uzvratio svojom serijom, na poluvremenu je rezultat bio 46:34.

U istom tempu, izabranici trenera Alimpijevića su nastavili i u drugom poluvremenu. Prednost domaće ekipe je konstantno rasla, za maksimalnih +25(80:55) sredinom poslednje četvrtine. Na kraju, konačan rezultat je bio 90:70.

Džona Bolden je sa 20 poena bio najefikasniji u pobedničkom sastavu, Dejan Davidovac je dodao 14, a Nikola Žižić 13 poena. Kod poraženih, najviše su se istakli Nikola Rebić i Jovan Novak, obojica su imala 11 poena.

U narednom kolu, koje će obe ekipe odigrati u sredu, FMPu predstoji gostovanje u Vršcu, dok će Mega putovati u Čačak gde će odigrati meč protiv Borca.