Eliminisana dva velika favorita za plasman na fajnal-for

Veče iza nas nam je donelo nekoliko neočekivanih rezultata, a najveći podvig su napravili South Carolina i Michigan.

Mike Krzyzewski neće doći do šeste titule na “March Madnessu” i za taj uspeh će morati da sačekati minimalno još jednu godinu. Njegovi Duke Blue Devilsi su izbačeni od South Carolina Gamecocksa rezultatom 88:81. Duke je imao prednost na poluvremenu i kontrolu rezultata, ali u nastavku je usledila napadačka rapsodija Gamecocksa koji su ubacili čak 65 poena u drugom poluvremenu. Sindarius Thornwell je odigrao odličnu utakmicu i još jednom se preporučio svim NBA timovima ovoga leta. On je ubacio 24 poena, dodao je još 6 skokova i 5 asistencija i tako predvodio South Carolinu do velikog rezultata.

Sličan scenario se desio i Louisville Cardinalsima. Izabranici Ricka Pittina su hteli da naprave podvig i odu do kraja nakon suspenzije od prošle godine, ali na tom putu su im se isprečili Michigan Wolverinesi. Louisville je kao i Duke imao prednost u prvom poluvremenu, čak i 9 razlike(34:43) početkom drugog perioda. Wolverinesi su uspeli da stignu zaostatak, a kad se utakmica lomila, odgovornost je preuzeo Moritz Wagner i ubacio sve što je trebalo. On je susret završio sa 26 poena. Na kraju je bilo 73:69 za Michigan.

Kentucky Wildcatsi su živeli opasno protiv Wichite State. Shockersi su nas navikli da iz godine u godinu naprave neko veliko iznenađenje na “March Madnessu”, a malo je nedostajalo da to ponove i sinoć. Tokom čitavog meča, timovi su bili u egalu i često su se smenjivali u vođstvu, a u poslednji minut se ušlo pri rezultatu 63:62 za Kentucky. Prvo je Markis McDuffie izblokiran od strane Malika Monka na šutu za tri poena, nakon toga je Monk ubacio dva slobodna bacanja za 65:62, a u poslednjem napadu na utakmici Edrice Adebayo je izblokirao šut Landry Shameta za produžetak, tako da su Wildcatsi izborili plasman u “Sweet 16” fazu turnira.

Interesantnu utakmicu su odigrali Oregon i Rhode Island. Ducksi su kontrolisali meč skoro 35 minuta, a onda pri rezultatu 66:60 usledilo je nekoliko majstorija Dillona Brooksa i serija 8:0 Ramsa za 66:68. Utakmicu je rešio Tyler Dorsey, bek Oregona je prvo pogodio za tri poena pri rezultatu 72:69 za Rhode Island, a onda još jednu u poslednjoj minuti za 75:72, ispostaviće se na kraju, konačan rezultat i pobedu Ducksa. Dorsey je utakmicu završio sa 27 poena.