Dominacija Ognjena Dobrića

Crvena Zvezda je bez većih problema slavila u Čačku protiv Borca rezultatom 65:85. Crveno-bele je opet predvodio odlični Ognjen Dobrić.

Borac je skoro tri četvrtine pred prepunom halom u Čačku bio odličan rival Crvenoj Zvezdi. Gosti su tada, u poslednje dve minute trećeg perioda koševima Čarlsa Dženkinsa i Diona Tompsona započeli seriju poena, a treća deonica je okončana rezultatom 54:65. Domaći sastav nije imao snage da se vrati u utakmicu, pa je iskusniji rival bez većih problema priveo susret kraju. Na kraju, konačan rezultat je bio 65:85.

Nakon odlične utakmice protiv Vršca u prethodnom kolu, Ognjen Dobrić je opet bio najbolji pojedinac u Crvenoj Zvezdi. Sa 20 poena(8/9 šut iz igre, 4/4 za tri poena), predvodio je izabranike Dejana Radonjića do šeste pobede u Superligi Srbije. Dion Tompson je dodao 12 poena, a dvocifreni su još bili Stefan Jović sa 11 poena, a po 10 su imali Nemanja Dangubić i Marko Gudurić. Aleksandar Todorović je sa 19 poena bio najzapaženiji pojedinac u poraženom sastavu.

U narednom kolu, Crvena Zvezda će u hali “Aleksandara Nikolić” dočekati Dinamik, dok će Borac gostovati ekipi FMPa u Železniku.