Dobra noć za srpske igrače u NBA, Kemba se zaustaviti ne može

Sadržajna noć u NBA.

Iako je Sakramento vezao nekoliko loših partija, sinoć su ponovo pokazali zube i uspeli da slave sa 117-113 protiv Oklahome u čijem dresu je ponovo zaigrao Rasel Vestbruk.

Kingsi su odlično otvorili utakmicu i bili krajnje dominantni u prvom poluvremenu koje su dobili u svoju korsti rezultatom 69-56, međutim Oklahoma je uspela već sredinom treće deonice da se u potpunosti vrati u meč. Sakramento je još jednom uspeo da se odlepi, ovoga puta na svega par minuta do kraja utakmice, ali su Tanderi imali dovoljno snage samo da se približe, ali ne i da preteknu Kingse.

Jedan od poteza večeri u celom NBA izveo je Bogdan Bogdanović koji je prelepim pasom kroz noge Stivena Adamsa proigrao Kolija Staina koji je zakucao sa autoritetom, a taj potez možete pogledati ovde.

Oba srpska košarkaša dala su solidan doprinos u trijumfu svog tima, Nemanja Bjelica je počeo utakmicu i završio sa 12 poena i 8 skokova, dok je Bogdan Bogdanović sa klupe ubacio 16 poena uz 5 skokova i 3 asistencije.

Bez obzira što ne igraju svaku utakmicu i nemaju puno prostora, utisak je da kada god su na terenu Miloš Teodosić i Boban Marjanović, dobre stvari se dešavaju po Kliperse, a tako je bilo i sinoć pošto je za vreme njihovog igranja ekipa iz Los Anđelesa uspela da istopi dvocifrenu prednost i dođe do pobede nad Atlantom od 127-119.

Iako su se dosta mučili protiv objektivno slabijeg tima i većim delom utakmice bili u zaostatku, Klipersi su novim trijumfom nastavili sa iznenađujuće dobrim partijama i došli do skora od 11-5, a Bobi je ponovo pokazao da može maksimalno da iskoristi svaki minut da dobije pošto je za 9 odigranih minuta postigao 12 poena.

Nikola Jokić je imao najbolju utakmicu od svih srpskih košarkaša, međutim za razliku od prethodno pomenutih, nije uspeo da trijumfuje sa svojim Denverom koji je poražen od Milvokija sa 104-98.

Utakmica je bila neizvesna do samog kraja, početak je bio ujednačen, a sredinom druge četvrtine Denver je uspeo da se odlepi na +15, međutim Milvoki je strpljivo topio tu prednost sve dok nije preuzeo vodstvo pred kraj treće deonice. Nakon konstantnog smenjivanja, sredinom poslednje četvrtine Baksi uspevaju da se odlepe, ali zahvaljujući trojci Nikole Jokića Denver uspeva da smanji zaostatak na -2. Nažalost, to nije bilo dovoljno pošto je meč prelomio Kris Midlton trojkom koja je praktično rešila pitanje pobednika.

Jokić je bio standardno jako dobar sa 20 poena i po 5 skokova i asistencija, međutim to nije bilo dovoljno da se isparira Janisu Adetokunbu koji je meč završio sa 29 poena, 12 skokova i 6 asistencija.

U ostalim utakmicama, Memfis je slavio protiv Dalasa sa 98-88 uz odlično izdanje Majka Konlija koji je meč završio sa 28 poena, 5 skokova i 7 asistencija, dok je na drugoj strani Luka Dončić došao do dabl dabl učinka od 15 poena i 10 skokova uz 3 asistencije.

Iako je Indijana igrala bez Viktora Oladipa koji se povredio na prethodnoj utakmici, Pejsersi su bez većih problema ubedljivo slavili protiv indisponirane Jute sa 121-94 uz jako dobru partiju Bojana Bogdanovića koji je imao 21 poen. Na drugoj strani jedini raspoloženi bio je Riki Rubio sa 28 poena i 6 asistencija.

Igor Kokoškov pružio je dobar otpor Filadelfiji, međutim razlika u igračkom kvalitetu je presudila na kraju pošto su Siksersi pobedili rezultatom 119-114 uz odličnu partiju Džoela Embida koji je imao 33 poena i 17 skokova, ali i Bena Simonsa kojem je za malo izmakao tripl dabl pošto je završio sa 19 poena, 11 skokova i 9 asistencija. Na drugoj strani je Finiks vukao Devin Buker sa 37 poena i 8 asistencija, ali to nije bilo dovoljno.

Jedna od glavnih priča u NBA je fenomenalni Kemba Voker koji je na prošlom meču ubacio 60 poena, ali ni sinoć nije bio ništa manje impresivan pošto je u trijumfu nad Bostonom od 117-112 obacio čak 43 poena uz 5 asistencija. U ekipi Breda Stivensa koja igra ispod svih očekivanja najbolji je bio Kajri Irving sa dabl dabl učinkom od 27 poena i 11 asistencija.

U atipičnoj utakmici za tim Grega Popoviča zbog velikog broja poena, San Antonio poražen je od Pelikansa sa 140-124, a igrač utakmice bio je neverovatni Džulijus Rendl koji je uspeo za svega 25 minuta uspeo da dođe do tripl dabla sa 21 poenom, 14 skokova i 10 asistencija, a preko 20 poena ubacili su i Entoni Dejvis, Ituan Mur i Džru Holidej.

Ekipa Detroita nanema je novi poraz Klivlendu od 113-102 uz standardno dobra izdanja Blejka Grifina (21 poen, 12 skokova, 5 asistencija) i Andrea Dramonda (23 poena, 16 skokova, 3 blokade), a (ne)kvalitet Kavalirsa ove sezone dovoljno oslikava situacija sa utakmice kada su izgledali kao rekreativci u odbrani.