Divovi su ipak miševi! Španija eliminisala domaćina turnira

Turska se borila tri četvrtine, ali kvalitet Španije je na kraju presudio.

Španija je od samoga početka nametnula svoj ritam i stekla početnu prednost(19:10) nakon deset minuta košarka. Turska je u nastavku zaigrala dosta čvršće u odbrani, uspeli su da umrtve igru i na taj način se suprostave objektivno kvalitetnijem rivalu. Najveći problem “Divova” u prvom poluvremenu su bili ziceri. Semih Erden nije uspevao ništa da pogodi pod košem, a ni Džedi Osman se nije pojavio na utakmici sve do poslednjih minuta druge četvrtine. Na poluvremenu je bilo 33:25.

Domaćin turnira je najbolje izdanje pružio u trećoj četvrtini kada su u potpunosti parirali Špancima. Furkanu Korkmazu se priključio Melih Mahmutoglu, Osman je takođe ubacio neke šuteve, a nakon poena Gulera i spomenutog Mahmutoglua, Turska je prišla na samo 3 poena zaostatka u poslednjim sekundama treće četvrtine. Ipak, Ćaćo Rodrigez je uspeo da pogodi težak šut za tri poena uz zvuk sirene i tako možda prelomi utakmicu na kraju trećeg perioda. Nakon trojke Rikija Rubija za 59:50, pitanje pobednika je i faktički bilo rešeno.

U četvrtfinalu, Španija će odmeriti snage sa reprezentacijom Nemačke.

Španija – Turska 73:56 (19:10, 14:15, 16:18, 24:13)

Španija: P.Gasol 11, Rodrigez 11, Navaro 8, Rubio 15, M.Gasol 10, V.Ernangomez 2, Sastre 2, Vives 0, Oriola 2, San Emeterio 4, H.Ernangomez 8

Turska: Vejseloglu 4, Balbaj 0, Guler 2, Osman 8, Heršek 0, Erden 6, Mahmutoglu 10, Aldemir 0, Šanli 4, Korkmaz 20, Sipahi 2, Koksal 0