Dinamik bolji od Vršca, Mega slavila u Subotici

Utakmicama na Dorćolu i u Subotici je kompletirano 6. kolo Superlige Srbije.

Dinamik je nakon preokreta slavio protiv Vršca pred svojim navijačima u neizvesnoj završnici. Konačan rezultat je bio 89:81. Gosti su stekli početnu prednost i na veliki odmor otišli sa dva poena prednošću(43:45). U nastavku se igralo koš za koš, a nakon trojke Bojana Krstovića, Vršac je došao na visokih +6(69:75) pet minuta kre kraja. U tom trenutku je došlo do velikog opuštanja izabranika Vladimira Đokića, Dinamik je ubacio u petu brzinu, napravio seriju 14:0 i tako prelomio utakmicu. Devin Bruks je sa 23 poena bio najbolji kod Dinamika, a istakao se i Marko Čakarević sa 21 poenom. Kod Vršca je najbolji bio Bojan Krstović sa 22 poena.

Mega Leks je u Subotici savladao Spartak rezultatom 72:88. Domaći sastav je bio bolji rival u prvom poluvremenu koje je završeno 42:40. Gosti su u nastavku potvrdili da imaju veći kvalitet u rosteru, a pobednik je odlučen sredinom poslednje četvrtine kada je Mega stigla do dvocifrene prednosti. Radosav Spasojević je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkom sastavu, a strelce Spartaka je predvodio Ivan Jelenić sa 26 poena.