Dabl-dabl Nurkića, Vučević srušio Kavalirse

Nakon dve nešto slabije partije na otvaranju sezone, Jusuf Nurkić je konačno odigrao onako kako se od njega očekuje.

U noći između petka i subote, na rasporedu je bilo 11 utakmica, a jedan od derbija su odigrali Baksi i Trejl Blejzersi u Milvokiju. U finišu je viđena drama, a pobedu su izvukli domaći rezultatom 113:110. Mirza Teletović je u pobedničkom timu ubacio 9 poena(3/4 za tri poena), dok je Jusuf Nurkić u sastavu Portlanda imao učinak od 17 poena i 11 skokova što je njegov prvi dabl-dabl ove sezone.

Dario Šarić je u ubedjivom porazu Seventisiksersa u Torontu(128:94) upisao 9 poena i 7 skokova, a utakmicu je obeležio i Markel Fulc koji se propisno obrukao prilikom izvođenja slobodnog bacanja.

San Antonio Sparsi su slavili u Čikagu rezultatom 77:87. Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Lamarkus Oldridž sa 28 poena, a 5 je dodao nekadašnji košarkaš Partizana, Žofri Lovernj.

Senzaciju večeri je priredio Orlando Medžik. Oni su u Klivlendu pobedili najbolju ekipu “Istoka” 93:114, a najbolji u njihovom timu je bio Nikola Vučević sa 23 poena. Mario Hezonja je dodao 11 poena. Kod poraženih je nastupio i Ante Žižić. On je za 6 minuta na parketu upisao 4 poena i isto toliko skokova.

Sigurnu pobedu na svom parketu su ostvarili Hjuston Roketsi protiv Dalas Maveriksa, bilo je 107:91, dok je iznenađenje priredila Juta Džez koja je slavila pred svojim navijačima 96:87 protiv Oklahoma Siti Tandera.

Već drugi poraz, nakon samo tri odigrana kola, upisali su aktuelni šampioni NBA lige, Golden Stejt Voriorsi. Njih su savladali Grizliji u Memfisu rezultatom 111:101, a utakmicu je obeležio i ružan potez Stefa Karija u završnici, zbog kojeg je isključen i možda mu sleduje suspenzija. Procenite sami:

Goran Dragić je sa 23 poena predvodi Majami Hit do prve pobede u ovoj takmičarskoj godini. Oni su pobedili Indiana Pejserse 112:108, a kod poraženih je Bojan Bogdanović imao 7 poena.

Detroit Pistonsi, našeg Bobana Marjanovića su ostvarili jako bitnu pobedu u Njujorku kod Niksa. Iako su zaostajali tokom čitavog meča, na kraju su uspeli da kreiraju preokret i slave rezultatom 107:111. Naš reprezentativni centar je igrao samo 4 minuta i za to vreme je upisao 2 poena.

Bez većih problema, Denver Nagesti su savladali Sakramento Kingse na svom parketu, bilo je 96:79. Nikola Jokić je, verovali ili ne, utakmicu završio bez poena, iako je na terenu proveo više od 30 minuta. Ipak, Jokić je zabeležio 7 asistentcija i 9 skokova. Bogdan Bogdanović zbog povrede još uvek nije debitovao za Kingse u NBA ligi.

Los Anđeles Klipersi su nastavili sa odličnim partijama. Ovaj put su, na svom parketu, deklasirali Finiks Sanse, rezultat je bio 130:88, a nažalost, Miloš Teodosić je povredio stopalo i tek danas će znati koliko će odsustvovati. Srećom, do preloma nije došlo. On je za 10 minuta provedenih u igri upisao 5 poena. Kod poraženih, reprezentativac Hrvatske, Dragan Bender je imao 3 poena.