Crvena Zvezda Telekom savladala Tamiš

U okviru 3. kola Superlige Srbije, Crvena Zvezda Telekom zabeležila je treću pobedu pobedivši ekipu Tamiša rezultatom  84:54  (21:18;  28:11; 17:15;  18:10)

Crveno-beli nisu imali težak zadatak obzirom da su gosti pružali otpor jedino u prvom delu susreta, kada su prednost domaćina spustili na -3 i prvu četvrtinu završili rezultatom 21:18.

Drugu deonicu igrači Dejana Radonjića otvaraju serijom 6:0, najpre pogocima Čarlsa Dženkinsa a potom Jake Blažiča. Prednost Zvezde smanjuje Marko Ilić pogotkom za 3 poena i rezultat je 27:21.  Ipak, crveno-beli ne dozvoljavaju protivniku da se približi. Sigurnom igrom dolaze do prve dvocifrene vrednosti koju do kraja prvog poluvremena samo održavaju i na pauzu odlaze sa +20, i rezultat je 49:29.

Drugo poluvreme Crvena Zvezda Telekom nastavlja u istom ritmu, a igrači Tamiša ne nalaze rešenje protiv mnogo jačeg protivnika. Krajnji rezultat je 84:54.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Tejić sa 17 poena, Marjanović sa 13, dok je 10 poena ubacio  Lazić.

U ekipi Tamiša najviše poena ubacio je Kruščić, ukupno 10, Hukić 9, a po 6 poena imali su Manojlović i Vujović.

Sledeću utakmicu Crvena Zvezda Telekom odigraće u Nišu  8. maja od 18 časova protiv Konstantina.