Cibona deklasirala Megu i uhvatila zadnji voz za plasman u sledeću fazu

U okviru 9.kola FIBA Lige Šampiona, Cibona je bez većih problema pobedila Mega Leks rezultatom 87:77(22:23, 26:16, 23:14, 16:24) i tako uhvatila poslednji voz za jednu od pozicija koje vode u narednu fazu.

Obe ekipe su bile oslabljene u ovom susretu, Damir Mulaomerović nije mogao računati na Željka Šakića dok put Zagreba nisu krenuli Kostja Mušidi i Alfa Kaba. Mega Leks je bila u stanju parirati Ciboni 13-14 minuta, tačnije dok ih je služio šut za tri poena, čim je domaći sastav pojačao odbranu usledile su serije greški izabranika Dejana Milojevića a Nik Slavica je u prvom poluvremenu bio najzapaženiji pojedinac sa 13 poena pa je na veliki odmor njegova ekipa otišla sa prednošću od 9 poena razlike(48:39).

Treća četvrtina je takođe protekla u znaku Vukova s’ Tuškanca, Skoti Rejnolds je pogodio nekoliko šuteva sa distance a Ante Žižić je demonstrirao deo iz svog širokog repertoara, dovoljan da njegova ekipa dođe i do velikih 18 poena prednosti u trećoj deonici. Cibona nije spustila gas ni u poslednjem periodu kada su imali i maksimalnih +20(81:61) a do kraja susreta gosti su to uspeli samo da ublaže za konačnih 87:77.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Nik Slavica sa 25 poena a dvocifreni su još bili Ante Žižić sa 14 odnosno Emir Sulejmanović sa 12 poena. Kod Mege najzapaženiji pojedinac je bio Rade Zagorac sa 16 poena, Ognjen Jaramaz je dodao 14 a po 13 su imali Vlatko Čančar i Đorđe Simeunović.

Cibona je ovom pobedom ostala u igri za prolaz u narednu fazu, ali da bi došli u šansu da dohvate peto mesto na tabeli, moraće da slave i naredne sedmice na jako teškom gostovanju kod Avelina. Mega Leksu nakon ovog poraza ostaju samo teoretske šanse za prolaz u nokaut fazu, oni će sledeće sedmice pred svojim navijačima dočekati Mornar.