Brejk Zvezde u Železniku

Fenomenalnom drugom deonicom izabranici Milenka Topića prelomili utakmicu u svoju korist i slavili sa 68-62 čime su poveli sa 2-0 u seriji protiv FMP-a.

FMP je bio bolja ekipa na samom startu, odigrali su odlično u odbrani i zasluženo vodili na kraju prve četvrtine rezultatom 20-10. Međutim, u drugoj deonici je usledio potpuni preokret, Zvezda je počela fenomenalno da šutira i sa postignutih 29 poena u drugih deset minuta utakmice otišla na veliki odmor pri vodstvu od 39-34.

Sredinom treće četvrtine Crvena Zvezda uspeva da dođe i do prve dvocifrene prednosti na ovoj utakmici, ali su igrači FMP-a uspeli da smanje tu prednost na 7 poena pred poslednju deonicu. Do kraja nije bilo previše neizvesnosti kako izabranici Vladimira Jovanovića nijednom nisu uspeli da preotmu vodstvo pa na kraju Crvena Zvezda povećava prednost u seriji na 2-0 pobedom u Železniku rezultatom 68-62.

U redovima Crvene Zvezde Džejms Feldin je bio izuzetan sa klupe, 24 poena za svega 22 odigrana minuta, a pridružo mu se jedino Alen Omić sa 15 poena i 7 skokova.

Na drugoj strani najefikasniji bio je Dragan Apić sa 14 poena i 8 skokova, Nemanja Nenadić je dodao 12 poena, a Boriša Simanić je zabeležio dabl dabl sa po 11 poena i skokova.

Treća utakmica igra se u ponedeljak od 19:00, domaćin je ekipa Crvene Zvezde.