Brejk Bullsa u Bostonu, ostali favoriti sigurni

U prethodnoj noći, Chicago Bullsi su priredili iznenađenje u TD Gardenu i najavili interesantnu seriju mečeva protiv Celticsa.

Noć pre utakmice, velika tragedija je zadesila najboljeg igrača Celticsa, sestra Isaiah Thomasa je poginula u saobraćajnoj nesreći. Plejmejker Bostona je skupio snage, izašao na parket i ubacio 33 poena, ali ni to nije bilo dovoljno njegovoj ekipi da pobede Bullse koji su nadskakali svog rivala(53-36) i na kraju slavili rezultatom 102:106. Jimmy Butler je preuzeo odgovornost u drugom poluvremenu, pogodio nekoliko bitnih trojki kada se utakmica lomila i na kraju sa 30 poena predvodio Chicago do trijumfa. Treba spomenuti i odlične role Robin Lopeza i Bobby Portisa koji su iz drugog plana dali veliki doprinos u ovoj pobedi.

Washington Wizardsi su pred svojim navijačima savladali Atlanta Hawkse na otvaranju njihove plej-of serije, bilo je 114:107. Domaći su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini, John Wall je sa 32 poena vodio Wizardse do pobede, Bradley Beal je dodao 22, a Markieff Morris 21 poen.

Sličan scenario je viđen na meču u Oaklandu gde su Golden State Warriorsi igrali u nižoj brzini tri četvrtine, da bi početkom poslednje deonice ubaćili u višu i samleli Portland Trail Blazerse, rezultat je bio 121:109. Gostima nije pomogla ni vrhunska partija ubitačnog tandema C.J. McCollum-Damian Lillard. Bekovi Blazersa su kombinovano ubacili 75 poena. Kod Warriorsa je Kevin Durant sa 32 poena predvodio strelce pobedničkog sastava.

Najisčekivaniji duel ovogodišnjeg plej-ofa je na kraju bio i najdosadnija od svih u prvim mečevima plej-of serija. Houston Rocketsi su ubedljivo pobedili Oklahoma City Thunder, rezultat je bio 118:87. James Harden je mnogo bolje dirigovao svojim timom nego Russell Westbrook. Harden je upisao 37 poena, uz  9 asistencija i 7 skokova. Sa druge strane, plejmejker Thundera je imao čak 9 izgubljenih lopti uz očajan šut iz igre(6/23).