Boston slavio u derbiju, Bobi i Bjelica odlični

Iako je Jokić bio pošteđen od strane trenera, srpski košarkaši nisu bili nezapaženi.

U utakmici večeri Seltiksi su slavili na svom parketu protiv Milvokija sa 117-113 čime su naneli drugi poraz Baksima i izjednačili se sa njima na drugom mestu Istočne konferencije.

Boston je većim delom kontrolisao tok utakmice. Od samog starta su bili u prednosti i retko kada je Milvoki uspevao da pređe u vodstvo, međutim i kada bi uspevao, brzo bi ga gubio. Na ulasku u poslednju deonicu Boston je imao prednost od 15 poena i delovalo je da ćemo gledati mirnu završnicu, ali se izabranici Budenholzera nisu složili sa tim te su uspeli da manje od 2 minuta do kraja da smanje zaostatak na 2 poena, ali nisu imali snage da preokrenu utakmicu.

Kajri Irving, koji još uvek traži svoju prepoznatljivu formu, bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 28 poena i 7 asistencija, a pratili su ga sa po 18 poena Gordon Hejvard i Al Horford (8 skokova). Na drugoj strani očekivano je najbolji bio Janis Andetokunbo koji je meč završio sa 33 poena i 11 skokova, dok su Kris Midlton i Malkom Brogdon ubacili 16 poena.

Sigurno niko nije verovao da će čuti ovo, ali Sakramento Kingsi bez ikakve dileme predstavljaju najveće iznenađenje ove sezone, a nemali udeo u tome ima i naš košarkaš Nemanja Bjelica koji je i u sinoćnom trijumfu nad Atlantom od 146-115 imao veliki udeo sa postignutih 19 poena.

Iako je protivnik bio slab, utakmica nije bila toliko laka, makar u prvom poluvremenu koje se završilo pri rezultatu 69-64 u korist tima iz Kalifornije. Međutim u nastavku smo gledali potpunu rapsodiju izabranika Dejva Jegera koji su uspeli da nadmaše efikasno prvo poluvreme i budu još efikasniji pošto su u drugih 24 minuta postigli čak 77 poena!

Najefikasniji u Sakramentu, koji sada ima skor 6-3, bili su fenomenalni Di’Eron Foks sa tripl dabl učinkom od 31 poena, 10 skokova i 15 asistencija, zatim Badi Hild sa 27 i pomenuti Bjelica sa 19 poena. Kod domaćih je najraspoloženiji bio Džeremi Lin sa 23 poena.

Iako je Bjelica bio jako dobar, još bolji je verovatno bio Boban Marjanović koji je završio meč sa 15 poena i 11 skokova za 23 odigrana minuta, ali to nije bilo dovoljno da se savlada Filadelfija koja je na kraju slavila sa 122-113.

Tokom prvog poluvremena utisak je bio da će ovo biti ubedljiva pobeda Siksersa pošto su u jednom trenutku imali prednost od 22 poena par minuta pre kraja prve polovine utakmice, međutim odličnom odbranom u trećoj četvrtini su Klipersi uspeli da se vrate u meč. Do kraja  je postojala određena neizvesnost, međutim prednost Filadelfije nije istinski bila ugrožena.

Džoel Embid se razgoropadio nakon nešto slabijeg starta sezone pošto je meč završio sa 41 poenom, 13 skokova i 4 blokade, a pratili su ga Džej Džej Redik sa 18 poena i Ben Simons sa 14 poena i 11 asistencija. Na drugoj strani su najistaknutiji bili Lu Vilijams koji je sa klupe dao 26 poena, zatim Danilo Galinari sa 25 i Tobajas Heris sa 24 poena.

U preostalim utakmicama Jokićev Denver je bez većih problema savladao Klivlend sa 110-91, a čak je i Jokić imao jednu od najslabijih utakmica, doduše razumljivo s obzirom da je trener želeo da ga odmori pa mu je smanjio minute i ulogu. Oklahoma je, predvođena Vestbrukom koji je meč završio sa 29 poena, 10 asistencija i 8 skokova, u neizvesnoj utakmici uspela da slavi protiv Hornetsa u Šarlotu rezultatom 111-107, dok je Portland pobedio sa 132-119 Pelikanse koji su nastupili bez ‘Obrve’.