Boston razbio Klivlend na otvaranju finala Istočne konferencije (VIDEO)

Seltiksi fenomenalnom igrom u prvom poluvremenu rano prelomili utakmicu u svoju korist i slavili rezultatom 108-83.

Boston se nije uplašio Lebrona i družine i odmah su stavili do znanja da se prošlogodišnja serija neće ponoviti.

Iako je Markus Moris, igrač koji je bio zadužen za čuvanje Džejmsa, brzo napravio dva faula, Bred Stivens je bio hrabar i nije ga izvadio iz igre iako se u tim situacijama po nepisanom pravilu vrši izmena. Nakon toga, Boston ulazi u neverovatnu seriju od 17 poena u nizu bez odgovora Klivlenda i ponovo pokreće publiku. Lebron je bio previše pasivan, svega 5 poena, uzimao je loše šuteve, nedovoljno probijao i bezuspešno pokušavao da razigra ostatak ekipe koji očito nije bio u ritmu. Na kraju četvrtine rezultat je bio neverovatnih 36-18 u korist Seltiksa.

Druga četvrtina počela je znatno sporije, igrači su na obe strane pravili neiznuđene greške. Klivlend su u životu držali Hud i Tompson dok je Lebron hvatao dah na klupi. Boston je nastavio da kontroliše utakmicu, videlo se da svi igrači pucaju od samopouzdanja. Odbrana Seltiksa je bila na elitnom nivou konstantno, a u napadu je sve izgledalo previše jednostavno, imali su pregršt lakih i otvorenih šuteva. Na kraju poluvremena rezultat ide u prilog onome što smo videli na parketu, ubedljivo vodstvo Bostona od 61-35.

Drugo poluvreme bolje otvara Klivlend, počeli su da igraju bolje u napadu i uspeli da prepolove zaostatak na kraju treće četvrtine kada je rezultat bio 78-64. Međutim, sve je to bilo uzalud.

Na samom startu poslednje deonice Boston ponovo pokreće motore, pravi seriju od 18-4 i dolazi ponovo do najveće prednosti od 28 poena kada je trener Klivlenda Tajron Lu zatražio tajm aut. Tada u igru ulazi Čedi Osman što je označilo podizanje bele zastave od strane Klivlenda pošto bivši bek Efesa praktično i ne igra u plej ofu. Na kraju je rezultat bio 108-83 u korist domaćina.

Do prve pobede u seriji Boston su predvodili Džejlen Braun sa 23 poena i 8 skokova, zatim Markus Moris sa 21 poenom i 10 skokova i Al Horford sa 20 poena i 6 asistencija.

Kod Klivlenda Lebron katastrofalan, jedna od njegovih najgorih utakmica još od serije protiv Dalasa 2011. godine, ubacio je svega 15 poena, dodao 7 skokova, 9 asistencija, ali i 7 izgubljenih lopti. Najefikasniji je bio Kevin Lav sa 17 poena i 8 skokova, dok je Rodni Hud ubacio 11 poena.