Boston odbranio domaći teren (VIDEO)

Odličnim izdanjem u drugom poluvremenu Seltiksi slavili rezultatom 107-94 i odlaze u Klivlend sa prednošću u seriji od 2-0.

Klivlend je bolje otvorio utakmicu, nisu dopustili Bostonu da diktira tempo kao u prvoj utakmici i najzaslužniji je bio Lebron koji je ubacio neverovatnih 21 poen samo u prvoj četvrtini, pogodio četiri trojke i uspeo malo da zaplaši mlade igrače u belim dresovima.

U drugoj četvrtini je Kajl Korver preuzeo štafetu od Lebrona koji je otišao na klupu, postigao je 11 vezanih poena za Klivlend. Do kraja poluvremena rezutat se vrteo oko minimalne dvocifrene prednosti, međutim sa nekoliko grešaka u finišu Klivlend dopušta Bostonu da smanji zaostatak i ode na odmor sa relativno malim deficitom od 55-48.

U drugom poluvremenu gledali smo potpuno drugačiju utakmicu, mnogo sličniju onoj od pre dva dana.

Prednost Klivlenda se konstantno topila, publika se probudila i igrači Bostona počeli su mnogo bolje da igraju, imali su dosta otvorenih šuteva i sredinom treće četvrtine su uspeli i da dođu do vodstva. U finalnih 12 minuta Seltiksi su ušli sa prednošću od 84-77.

Boston je ubrzo stigao i do dvocifrene prednosti koja do kraja utakmice praktično nije bila ugrožena. Igrači Klivlenda su počeli da pokazuju frustraciju, Džej Ar Smit je namerno gurnuo sa leđa Horforda dok je bio u vazduhu čime je mogao ozbiljno da povredi Dominikanca. Smartu se nimalo nije svideo ovaj veoma prljav potez i ušao je u sukob sa Smitom. Ulje je doliveno na vatru i prethodno već motivisani Seltiksi su nastavili još jače i na kraju stigli do relativno ubedljive pobede od 107-94.

Kod domaćina najefikasniji je ponovo bio Džejlen Braun sa 23 poena i 7 skokova, a pratili su ga Teri Rozir sa 18 poena i odlični Horford koji je verovatno bio igrač utakmice sa 15 poena i 10 skokova.

Na drugoj strani, Lebron Džejms je stigao do novog tripl dabla, 42 poena, 10 skokova, 12 asistencija, ali i ponovo previše izgubljenih lopti, ovaj put ih je imao 6. Kevin Lav je ponovo bio dobar, još bolji zapravo, 22 poena i 15 skokova, ali jedini preostali dvocifreni u redovima Klivlenda bio je Kajl Korver sa 11 poena, sve u drugoj četvrtini.