Boston i dalje brani prednost domaćeg terena (VIDEO)

U petoj utakmici finala Istočne konferencije Seltiksi slavili protiv Klivlenda sa 96-83, poveli sa 3-2 u seriji i sada se nalaze na pobedu od plasmana u finale i borbe za šampionski prsten.

Izuzev druge utakmice, sve ostale utakmice između ova dva tima bile su rešene praktično u prvoj četvrtini. Tako je bilo i sinoć. Na prvi pogled nije izgledalo kao da će neki tim dominirati u prvoj četvrtini pošto se uglavnom igralo koš za košem. Međutim u poslednjih četiri minuta prve deonice Seltiksi prave seriju 16-4 i odlaze na odmor sa prednošću od 32-19.

Na startu druge četvrtine Boston je nastavio da uvećava prednost da bi došlo do sukoba veoma brzo. Naime, Lebron je pokušao da dobaci Leriju Nensu Junioru za zakucavanje, ali se isprečio Markus Moris koji je bez faula izbacio loptu i Lerija u aut. Dok je igrač Klivlenda ležao, Moris mu je dobacio nešto pa je Nens Junior skočio i gurnuo sa leđa igrača Seltiksa koji mu je brzo uzvratio praktično udarcem u predelu lica. Nakon što su se smirile strasti, obojica su ostala u utakmici i igra se nastavila. Do kraja poluvremena nije bilo većih promena pa je Boston otišao na pauzu pri vodstvu od 53-42.

Treća četvrtina nije donela previše uzbuđenja, Boston je uspeo još da uveća svoju prednost pa se ušli u poslednjih dvanaest minuta sa +16. Do kraja utakmice Klivlend nije uspevao da ugrozi uopšte prednost Bostona, Lebron je bio previše pasivan u poslednjoj deonici, svega 2 poena, nedovoljno da bi se Klivlend vratio i slavio na kraju. Pobeda Bostona od 96-83.

Seltikse su do treće pobede u seriji predvodili Džejson Tejtum sa 24 poena i 7 skokova, zatim Džejlen Braun sa 17 poena i Al Horford sa 15 poena i 12 skokova.

Na drugoj strani, Lebron Džejms zabeležio dabl dabl, 25 poena i 10 skokova, dok je jedini preostali dvocifreni bio Kevin Lav sa 14 poena i 7 skokova.

Priliku da overi kartu za finale Boston će imati u noći između petka i subote kada se odigrava utakmica u Klivlendu.