Borac savladao FMP i obezbedio majstoricu

Nakon velikog preokreta Čačani slavili protiv FMP-a sa 64-59.

Veoma tvrdu utakmicu gledali smo u Čačku. Izuzev početnog vodstva Borca, FMP je kontrolisao celu utakmicu. Tokom celog prvog poluvremena gledali smo kako tim iz Železnika konstantno povećava prednost i na poluvremene odlaze zadovoljni sa prednošću od 35-26.

Sredinom treće četvrtine opšti utisak je bio da je utakmica gotova pošto je FMP stigao do maksimalnih +17, ali igrači Borca se nisu predavali. Krajem treće deonice situacija se potpuno okrenula. Čačani su konstantno topili prednost protivnika, ali dugo nisu uspevali da naprave odlučujući korak. Tek u poslednjih dva minuta Borac pokazuje potpunu mentalnu snagu i otima utakmicu za koju su mnogi verovali da je izgubljena.

Na kraju Borac u izuzetno neefikasnoj utakmici sa očajnim šutem iz igre slavi sa 64-59.

Bivši centar Partizana Darko Balaban bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 14 poena i 9 skokova, a pratili su ga kapiten Marko Marinović sa 11 i Marko Stojadinović sa 10 poena.

Na drugoj strani kod FMP-a je najistaknutiji bio Stefan Pot sa 16 poena i 7 skokova, a Boriša Simanić koji je na pozajmici iz Crvene Zvezde je završio meč sa 13 poena.