Bogdanoviću dvadeset minuta u porazu Sakramenta

Bogdan Bogdanović dvadeset minuta u porazu Sakramenta, San Antoniu teskaški derbi, još jedna dobra partija Luke Dončića u pobjedi Dalasa.

Noć su u 21:00 po našem vremenu otvorile utakmice Toronto i Nju Jork, te malo poslije njih u 21:30 Los Anđeles Klipersi i Milvoki Baksi.

Toronto je u prvoj utakmici savladao Nikse 128:112. Toronto je držao prednost čitavu utakmicu i nije dopustio da Nju Jork ugrozi njihovu seriju pobjeda. Najbolji u redovima Toronta su bili Siakam sa 23 poena i Valančiunas sa 19 poena i 10 skokova, dok su kod Niksa standardno se istakli Tim Hardavej jr. sa 27 poena i Kanter sa 15 poena i 15 skokova u samo 20 minuta.

Druga utakmica je bila mnogo uzbudljivija, ekipe su se držale čitavu utakmicu i ona je riješena tek poslije produžetka u koju je odveo nevjerovatnim šutem Bledso, ali pomoći poslije  sjajnog floatera Lua Viliamsa nije bilo. Klipersi su pobjedili 128:126. Montrez Herel je odigrao odličnu utakmicu i u odbrani i u napadu, te je završio sa 26 poena i 9 skokova, a pratio ga je Tobi Heris sa 20 poena i 11 skokova. Još jednu dobru partiju je pružio Janis Antetokumpo sa 27 poena i 18 skokova.

U zadnjem teksaškom derbiju, San Antonio je savladao Hjuston 96:89, te je bacio u još veću krizu Hjuston koji nikako da se sabere i sve više izgleda da im fali Ariza. Aldridž je odigrao još jednu dobru utakmicu u kojoj je postigao 27 poena i uhvatio 10 skokova. Harden je na drugoj strani postigao 25 poena, ali bez prave pomoći teško da će sve moći sam.

Dalas je prekinuo niz od sedam pobjeda Oklahome na svom terenu koja ovaj put nije mogla bez Vestbruka. Maestralni Luka Dončić je još jednom pokazao o kakvom će se igraču pričati kroz koju godinu. On je upisao 22 poena, 6 skokova i 8 asistencija, a drugi najbolji strijelac ekipe je bio Barea sa 21 poenom u 22 minute. Sa druge strane su najbolji bili Adams i Džordž sa po 20 poena i 13 skokova, te Šreder sa 19 poena.

U zadnjoj utakmici noći Lejkersi su na gostovanju kod svojih Kalifornijskih komšija Sakramenta slavili 86:101. Ovaj meč je obilježio tek prvi duel iako su u ligi već godinu dana  Diarona Foksa i Lonza Bola, koji su bili veliki rivali na koledžu. Foks je bio najbolji u redovima Sakramenta i upisao je 21 poen, Bol je upisao 4 poena ali njegova ekipa je slavila. Lejkerse je predvodio Lebron sa 25 poena, a  uz njega su Stivenson i MekGi odigrali dobre utakmice, a kod Sakramenta je i Bogdan Bogdanović upisao dvadeset minuta i postigao 6 poena.