Bobiju 12 minuta u porazu od Portlanda

Oklahoma nakon slabog starta je upisala i sedmu uzastopnu pobjedu, Bobi Marjanović odigrao 12 minuta u porazu od Portlanda, Karijeva povreda.

U prvoj utakmici noći Oklahoma je i bez svog najboljeg igrača Rasela Vestbruka savladala ekipu Hjustona rezultatom 98:80. Najbolji u redovima Oklahome je bio Pol Džordž sa 20 poena i 11 skokova, a pratili su ga Adams sa 19 i Šreder sa 14 poena. Najbolji u Hjustonu je bio Harden sa 19 poena i 8 skokova.

Boston je nakon produžetaka savladao ekipu Finiksa, koja je na poluvremenu imala +22. Ali zahvaljujući Irvingu i Morisu koji je pogodio za produžetak su uspjeli nadoknaditi minus i otići u produžetak, poslije kojeg su slavili 116:109. Najefikasniji na utakmici su bili Buker sa 38 i Kajri Irving sa 39 poena.

Klipersi Bobana Marjanovića su poraženi  na gostovanju u Portlandu 116:105. Bobi je zabilježio 4 poena i 4 skoka za 12 minuta na terenu. Najbolje se na terenu u dresu Klipersa iskazao ruki Gildžus-Aleksander sa 19 poena, dok su kod Portlanda opet bili najbolji Lilard i Mekkolum sa 25 odnosno 23 poena. Još jednu dobru partiju je imao Nurkić koji je upisao 16 poena i 9 skokova za 23 minute na terenu.

Milvoki je razbio još jednog kontendera za titulu, ovaj put je Golden Stejt loše prošao i savladan je rezultatom 134:111. Najbolji u redovima Milvokija je bio Antetokounmpo sa 24 poena i 9 skokova, dok je u redovima Goldena najbolji bio Klej Tompson sa 24 poena. Golden neće zabrinuti poraz koliko povreda njihovog ponajboljeg igrača Stefa Karija, koji bi po prvim procjenama trebao odsustvovati između 4 i 6 sedmica.