Blamaža Hrvatske protiv Rusije, kletva i dalje traje!

Rusija je odličnom igrom u trećoj četvrtini prelomila susret i tako stigla korak bliže odličju na EuroBasketu.

Aleksej Šved je otvorio utakmicu sa dve trojke i tako najavio odličnu partiju, kako njegovu, tako i reprezentacije Rusije. Hrvatska je uspela da preokrene rezultat u prvoj četvrtini, a nakon poena Bojana Bogdanovića za 23:20, malo je ko mogao pomisliti da će to biti poslednje vođstvo izabranika Aleksandra Petrovića na ovom susretu. Prva četvrtina je okončana trojkom Dmitrija Kulagina, rezultat je bio 25:23 u korist Rusije nakon 10 minuta košarke.

Hrvatska je držala egal čitavim tokom druge četvrtine, ali nisu niti u jednom trenutku uspeli da vrate prednost na svoju stranu. Prelomni trenutak se desio sredinom treće četvrtine kada je Dario Šarić faulirao Šveda prilikom šuta za tri poena. Plejmejker Himkija je bio nepogrešiv sa linije slobodnih bacanja za prvu dvocifrenu prednost svoje ekipe na večerašnjoj utakmici(58:48). Usledila je nova trojka Šveda, zatim šest uzastopnih poena Vitalija Fridzona i povratka za Hrvatsku više nije bilo. Prednost Rusije je do kraja utakmice konstantno bila u porastu, za konačnih

Rusiju u četvrtfinalu očekuje duel protiv reprezentacije Grčke, a pobednik tog okršaja će u polufinalu igrati sa boljim iz meča Srbija-Italija.

Hrvatska – Rusija 78:101 (23:25, 19:21, 15:26, 21:29)

Hrvatska: Krušlin 0, Popović 4, Simon 0, Šarić 13, Ukić 2, Žorić 11, Planinić 6, Bender 2, Buva 0, Ramljak 6, Tomas 6, Bogdanović 28

Rusija: Šved 27, Baburin 0, Fridzon 13, Ivljev 0, Antonov 0, Zubkov 14, Hvostov 6, Mozgov 10, Voroncevič 8, D.Kulagin 14, M.Kulagin 0, Kurbanov 9