Bjelica ispodprosječan, Buker za pobjedu

Bjelica ispodprosječan u porazu Sakramenta od Milvokija, Buker za pobjedu Finiksa, blowout Bruklina u utakmici sa Filadelfijom.

U prvoj utakmici u terminu od 21:30, Milvoki je dočekao Bjelicin Sakramento. Utakmica je završena rezultatom 144:109. Treba napomenuti da je Antetokounmpo upisao triple-double u samo 26 minuta(26 poena/15 skokova/11 asistencija). Bjelica je za 21 minutu upisao samo 4 poena, a najbolji igrač Sakramenta je bio Badi Hild sa 19 poena.

Vašington Vizardsi su napokon prekinuli niz poraza pobjedom nad Nju Jork Niksima rezultatom 108:95. Dvojac Bil i Vol su bili najefikasniji sa 22 odnosno 26 poena. Kod Nju Jorka je najefikasniji bio Enes Kanter sa 18 poena kojima je dodao i 12 skokova za 24 minute u igri. Treba dodati i solidnu rolu Hezonje sa klupe koji je pridodao 10 poena.

Bruklin Netsi su savladali Filadelfiju 122:97. Dobre su utakmice odigrali D’Andželo Rasel i Rondej Holis-Džeferson sa 21 poenom, te Karis Levert sa 20 poena. Filadelfiji nisu mogli pomoći ni Embid i Simons sa double-doubleovima. Embid je upisao 16 poena i 15 skokova, a Simons 20 poena i 12 skokova.

U iznenađenju noći u svom AT&T centru je San Antonio poražen od strane Orlanda rezultatom 110:117. Eron Gordon je za 41 minutu na parketu upisao 23 poena i 8 skokova. Dobro su odigrali i centri Orlanda; Nikola Vučević (13 poena/8 skokova) i  Mo Bamba koji je za 16 minuta upisao 12 poena i 11 skokova. Kod San Antonia je najefikasniji Derozan sa 25 poena.

U derbiju noći je Toronto bez puno problema savladao Lejkerse i bez svog najboljeg igrača Kavaja Leonarda. U jednom momentu njihova je prednost išla i do 31 poen razlike. Rekord karijere je postavio Ibaka sa 34 poena uz šut 15 od 17 iz igre i 10 skokova, a Kajl Lauri mu se pridružio sa 21 poenom i 15 asistencijom. Najbolji kod Lejkersa je bio Kuzma sa 24 poena i 5 skokova. Krajnji rezultat je glasio 121:107.

Memfis je poražen na gostujućem terenu od strane Finiks Sansa u zadnjim sekundama iako su vodili većinu vremena. Devin Buker je odigrao odličnu zadnju četvrtinu i upisao 14 poena u njoj(25 ukupno). Sa druge strane dobru igru je nastavio Šelvin Mek sa 21 poenom uz šut iz igre 7 od 10. Portland je pobjedio Minesotu 111:81. Za Minesotu opet nije nastupio Batler, a Tauns je bio najefikasniji sa 21 poenom. U redovima Portlanda je bio najbolji Nurkić sa 19 poena i 12 skokova, a pratili su ga Lilard i Mekkalum sa 18 odnosno 16 poena.