Beovuk pobedom završio sezonu

Košarkaši Beovuka su u poslednjem kolu savladali Mladost rezultatom 96:79

Mladost je bolje otvorila meč stigla do početne prednosti, ali je Beovuk ubrzo preokrenuo. Nastavljena je rezultatska klackalica nijedna ekipa nije imala prednost veću od 4 poena, a rezultat minut pred kraj prvog perioda je bio izjednačen(17:17). Kraja perioda “Vukovi” su uspeli da reše u svoju korist(22:20).

Mnogo bolje je Beovuk otvorio drugi period i nastavio da održava stečenu prednost da bi već posle 3 minuta igre stigao do +8(30:22). Malo po malo su se “Zemunci” vraćali u meč, prišli su na -1(41:40) minut do kraja. Mladost je uspela i da preokrene(41:40), ali nisu mogli da zadrže tu prednost do kraja poluvremena(43:42).

Ništa se nije menjalo ni u trećoj četvrtini, rezultat se konstantno lomio sve do polovine perioda kada je Mladost otišla na +6(46:53). Nisu se “Vukovi” predali čak naprotiv, uspeli su da preokrenu i steknu +2(64:62) pred poslednjih 10 minuta.

Nikako “Zemunci” nisu uspeli da ponovo pređu u vođstvo, na pola poslednjeg perioda su imali -10(74:64). Ubrzo je Beovuk stigao do +15(79:64) i definitivno prelomio ovaj meč. Do kraja susreta razlika je iznosila i +17, a utakmica je završena rezultatom 90:79.

BEOVUK – MLADOST: (22:20, 21:22, 21:20, 26:17)

Beovuk: Marjanović 19, Musić 25, Nerandžić 5, Maksimović 14, Mišković 13, Miculović 0, Milojević 0, Pavlović 0, Stiković 2, Grušanović 12, Vojinović 0

Mladost: Nešović 5, Babović 13, Malidžan 4, Brkić 15, Bjelić 16, Nikolić 4, Novaković 2, Dršković 4, Novaković(A) 3, Antonijević 0, Jeković 6, Svilar 7