Bella Ciao: Srbija na korak od medalje

Izabranici Aleksandra Đorđevića su sporo ušli u utakmicu, ali to ih nije sprečilo da rutinski pobede i eliminišu Italiju…

Start susreta su obeležili promašaji na obe strane, a Srbija se na semafor upisala tek nakon nešto više od četiri minute košarke. Nešto brži ritam je viđen u poslednjih par minuta, pa je prva četvrtina završena rezultatom 18:17 u korist “Orlova“, nakon ubačenih slobodnih bacanja Dragana Milosavljevića. Sredinom druge deonice, trojke su ubacili prvo Vladimir Lučić, a onda i Milan Mačvan za prvu dvocifrenu prednost(38:27) svoje ekipe. Identična razlika je bila i na poluvremenu(44:33).

Tokom čitave treće četvrtine, izabranici Aleksandra Đorđevića su uspevali da kontrolišu utakmicu i drže protivnika na oko 10 poena razlike. “Azuri” su bili u dobrom naletu nakon poena Pietra Aradorija(54:46), međutim nakon promašaja Vladimira Lučića, Etore Mesine je protestovao tražeći faul, a arbitri su mu pokazali tehničku grešku, tako da Italija nije uspela da iskoristi dobar nalet koji su imali. U poslednjoj deonici, Italija je samo jednom prišla na 8 poena zaostatka(67:59), tako da se pobeda Srbije niti u jednom trenutku nije dovela u pitanje.

Italija – Srbija 67:83 (17:18, 16:26, 15:15, 19:24)

Italija: Heket 5, Belineli 18, Aradori 4, Filoj 3, Biliga 4, Meli 7, Kuzin 2, Ćinćarini 0, Abas 0, Baldi Rosi 0, Burns 9, Datome 15

Srbija: Mačvan 13, Bogdanović 22, Lučić 11, Milosavljević 10, Birčević 0, Štimac 0, Lazić 0, Micić 2, Gudurić 0, Jović 6, Kuzmić 9, Marjanović 10