Bambergova metla Bajernu

Bamberg je rezultatom 76:67 slavio u trećoj utakmici protiv Bajerna i tako izborio nastup u finalu Nemačke lige.

Bajern je tri četvrtine uspevao da parira aktuelnom šampionu Nemačke, ali kvalitet i iskustvo Bamberga, stečeno igrama u Evroligi je presudilo u poslednjoj deonici. Utakmicu je prelomio Nikos Zizis, trojkom za 71:66 na nešto više od jedne minute do kraja susreta. Na kraju, konačan rezultat je bio 76:67.

Fabijan Kozer je sa 17 poena bio najbolji pojedinac u Bambergu, a istakli su se još Nikos Zizis sa 14, odnosno Janis Strelnieks sa 13 poena. U redovima Bajerna, najbolji je bio Vladimir Lučić sa 19 poena.

Bamberg bi ime protivnika u finalu mogao saznati u utorak kada će Oldenburg imati priliku pred svojim navijačima da ostvari trijumf i tako izbaci Ulm. U toj seriji, rezultat je 2:1 za Oldenburg.