Armani osvajač Kupa Italije!

Završeno je i finale Kupa Italije, a šampion je ekipa Olimpije iz Milana. Armani je u jednom izuzetno interesantnom susretu savladali Dinamo Sasari, rezultatom 74:64 (11:19, 23:17, 22:18, 26:18).

euroleague.net

Ovo finale su nekako obeležili Riki Hikman i Rakim Sanders. Zajedno su postigli 38 poena(Hikman 23, a Sanders 15) i tako bili najzaslužniji za trijumf svoje ekipe, koja je podigla svoj šesti pehar u ovom takmičenju. Milan Mačvan, čovek koji je već dva puta spašavao Jasmina Repešu u čevrtfinalu i polufinalu, postigao je jedanaest poena i imao sedam skokova. Slobodno možemo reći da je ovaj meč rešen početkom poslednje četvrtine, kada je nakon plus 2 za Armani, napravljena serija 13:4 i činilo se da je pitanje pobednika već rešeno. Medjutim, tim sa Sardinije se vezanim trojkama Stipčevića i Savanovića, pa onda dugom dvojkom Trevora Lejsija vraća u meč, ali to nije bilo dovoljno da se rezultat preokrene, pa je ekipa iz Lombardije na kraju zasluženo slavila. Trevor Lejsi je bio izuzetno dobar u prvom poluvremenu, postigao je 13 poena, ali ono što je bilo loše za njega i njegov tim je bilo to da je ubacio prve poene u drugom poluvremenu, tek dva minuta pre kraja. Sasari je mogao da dodje i do izjednačenja, ali lopta jednostavno nije htela u koš. Izabranici Federika Paskvinija su sjajno počeli ovaj susret, a čak su zadržali prednost i na poluvremenu, medjutim, izuzetno slaba igra u drugom delu (pogotovo u odnosu na prvi deo meča). Lejsi, Laval i Stipčević su na momente delovali izuzetno dobro na parketu, oni su inače bili i jedini dvocifreni igrači, jer je Lejsi postigao 15 poena, Laval 13, a hrvatski košarkaš 11. Na drugoj strani, MVP finala, Riki Hikman, postiže 23 poena, uhvatio je 4 skoka i dva puta asistirao.