“Alasi” posle preokreta pokorili “Vukove”

Košarkaši Dunava su posle preokreta savladali Beovuk rezultatom 107:87.

Sve do kraja prve četvrtine ekipe su bile potpuno izjednačene, a prvu ozbiljniju prednost stekao je Beovuk(10-17). Kada je se činilo da će gosti sa ubedljivom prednošću otići na prvu pauzu, usledio je potpuni povratak Dunava u završnici prvog perioda.(19:21)

Vukovi su od starta drugih 10 minuta nametnuli svoju igru, ponovo su stekli su + 6, a na sredini četvrtine ne bilo i +8(28-36). Dunav se ponovo nije predavao i na 2 minute pre kraja prvog poluvremena stigao na samo poen zaostatka(43:44), a do kraja četvrtine je uspeo i skroz da izjednačio(46:46).

Bolje je domaćin otvorio drugih 20 minuta, od starta je prešao u vođstvo, ali Beovuk je sve vreme bio za petama Dunavu. Tek posle 7 minuta igre “Alasi” su se osetnije odlepili(67:60), da bi do kraja četvrtine otišli i na +11.(78-67)

Posle odlične treće četvrtine Dunava bilo je jasno da će čudo trebati da se desi da bi mlada ekipa Beovuka uspela da preokrene rezultat. Domaćin je rutinski priveo meč kraju što pokazuje i krajnji rezultat(107:87).

DUNAV – BEOVUK: 107:87 (19:21, 27:25, 32:21, 29:20)

Dunav: Nikolić 26, Cvetković 3, Mitrović 20, Vuković 22, Miljković 11, Dobrivojević 0, Bolović 0, Popović 11, Klještan 14, Stanojević 11

Beovuk: Marjanović 16, Musić 12, Nerandžić 25, Vučićević 6, Mišković 13, Miculović 2, Milojević 0, Pavlović 0, Stiković 2, Jevđenić 11