Zvezda ubedljiva na startu Superlige

Crvena Zvezda Telekom – Mega Leks 107-83(28-26, 27-21, 28-22, 24-14).

U derbiju 1. kola košarkaške Superlige Srbije Crvena Zvezda je razbila Megu sa 24 poena razlike. Iako su mnogi očekivali da će učesnik TOP 16 faze Evrolige imati težak zadatak protiv uvek motivisane Mege jer nema na raspolaganju dva člana prve petorke Branka Lazića i Markusa Vilijamsa, tim Dejana Radonjića je više nego ubedljivo slavio u prvom kolu.

U prvom delu gledali su izjednačenu utakmicu. Zvezda je imala +7(16-9) u prvoj četvrtini, ali taj deo meča je završen rezultatom 28-26. Na poluvremen Zvezda je imala maksimalnih +8(55-47).

Meč je bio egal sve do 26. minutu kada je Dejan Radonjić zatražio time-out pri vođstvu svog tima od 64-62. Niko u dvorani nije ni slutio u tom trenutku da Megu očekuje ubedljiv poraz. Zvezda je nametnula svoju igru, agresivnu odbranu po kojoj je prepoznatljiva ove sezone. Sledi serija Zvezde 12-1, i tako crveno-beli ulaze u četvrtu četvrtinu sa +14(83-69).
U poslednjoj deonici nastalo je pravo rasulo u igri Mege, što jedna evroligaška ekipa zna da kazni. Zvezda je iz minuta u minut povećavala prednost, da bi u 39. minutu imala najvećih +28(103-75).

U sledećem kolu Mega Leks igra protiv Partizana, dok Crvena Zvezda putuje u Valjevo gde je čeka Metalac Farkakom.

ZVEZDA: Marjanović 25+11, Dženkins 21+5as+3sk, Mitrović 18+8sk+3as, Kalinić 14+3sk+3as.

MEGA: Kešelj 22, Miljenović 19+4sk, Jokić 13+8sk, Musli 12+5sk.