NBA PLAY OFF – Warriorski krenuli u odbranu naslova

Aktuelni NBA prvaci i vlasnici novog rekordnog učinka (73-9) u regularnoj sezoni krenuli su u odbranu naslova pobijedivši Houston sa 104-78 u svojoj Oracle Areni, u prvoj utakmici prvog kruga play-offa.

Golden State je pod vodstvom Stephena Curryja već u prvom poluvremenu obavio najveći dio posla, jer su Warriorsi na odmor otišli s velikih 27 koševa prednosti (60-33), a njihov je kapetan za manje od 17 minuta u igri postigao 24 koša gađajući trojke 5/7.
Zbog bolova u desnom stopalu, koje je osjetio krajem druge četvrtine, Curry je u drugom poluvremenu odigrao samo početne tri minute treće četvrtine i više se nije vraćao u igru.
No, i bez njegove pomoći Warriorsi su uspjeli većim dijelom drugog poluvremena održavati Houston na 20 ili više koševa zaostatka.
Uz Curryja, svoj uobičajeni doprinos pobjedi Golden Statea dali su Klay Thompson sa 16 poena i Draymond Green s 12 poena, 10 skokova i četiri asistencije.
James Harden je bio najbolji strijelac Houstona sa 17 poena, ali uz šut 7/19, Dwight Howard je završio utakmicu sa 14 poena i 11 skokova.
I druga utakmica ove serije biće odigrana u Oracle Areni, a na rasporedu je u noći s ponedjeljka na utorak, u 4.30 sati po srednjeevropskom vremenu.

Košarkaši Oklahome pobijedili su na svom terenu Dallas sa 108:70 i poveli sa 1:0 u prvom kolu play-offa Zapada.
Oklahomu su do pobjede predvodili Russell Westbrook sa 24 poena i 11 skokova i Kevin Durant sa 23 poena.
Dobre partije prikazali su i Serge Ibaka sa 17 poena i devet skokova i Enes Kanter sa 16 poena i 13 skokova.
To je najubedljivija pobjeda Oklahome u play-offu otkako se preselila iz Seattlea, prije početka sezone 2008-2009.
Dalas je postigao najmanje poena u klupskoj istoriji u jednoj utakmici u play-offu uz najlošiji procenat šuta u istoriji franšize.
Najefikasniji u Dalasu bio je Dirk Nowitzki sa 18 poena i jedini je igrač sa dvocifrenim brojem poena.
Naredna utakmica igraće se u ponedjeljak uveče u Oklahomi.

Košarkaši Indijane pobijedili su na gostujućem terenu Toronto sa 100:90 i poveli sa 1:0 u prvom kolu play-offa Istoka.
Paul George predvodio je Pacerse do pobjede sa 33 poena i šest asistencija, Monta Ellis dodao je 15, a Solomon Hill 13 poena.
U ekipi Toronta najefikasniji je bio Cory Joseph sa 18 poena, Demar DeRozan ubacio je 14 poena, a Jonas Valančiunas 12 poena i 19 skokova.
Toronto je tako i osmi put uzastopno izgubio prvu utakmicu u play-offu.

Košarkaši Atlante pobijedili su na svom terenu Boston sa 102:101 i poveli u prvom kolu play-offa Istoka.
Jeff Teague predvodio je Hawkse do pobjede sa 23 poena i 12 asistencija.
On je pri rezultatu 88:88 prvo asistirao do Ala Horforda, a zatim i do Pola Millsapa pod košem, pa je Atlanta nepuna tri minuta prije kraja stekla četiri poena prednosti.
Boston je u posljednjem minutu imao šansu da izjednači, ali je Evan Turner promašio šut za tri poena.
Najefikasniji u ekipi Bostona bio je Isaiah Thomas sa 27 poena i osam skokova, a Avery Bradley postigao je 18.
Naredna utakmica igraće se u utorak uveče u Atlanti.