NBA: Naši u drugom planu

San Antonio je pobedio Memfis sa 101:87, Dalas je bio bolji od Denvera sa 97:88, dok je Finiks poražen od Minesote sa 116:121.

San Antonio je već u prvoj četvrtini najavio laku pobedu. Najveću razliku  (+21) su napravili u poslednjoj četvrtini, ali je Memfis u završnici uspeo da ublaži poraz. Sparsi su pobedu ostvarili zahvaljujući većem broju poena iz reketa, predvođeni sjajnim Oldridžom koji je postigao 31 poen uz 13 skokova. Pratili su ga Mils sa 17 poena, Anderson sa 13 poena i 7 asistencija i Diao sa 13 poena i 6 skokova. Bobi je dobio šansu od starta i za nešo više od 30 minuta postigao je 5 poena , uz 9 skokova i 2 asistencije. Memfis je imao četvoricu dvocifrenih , Karter je bio najefikasniji sa 14 poena, dok je Barnsu izmakao dabl-dabl za jedan skok (11 poena, 9 skokova).

Dalas je ključnu prednost napravio u završnici treće četvrtine i uspeo da je održi do kraja meča. Mavsi pobedu duguju dobroj odbrani (14 ukradenih lopti) i ogromnom broju izgubljenih lopti koje su napravili Nagetsi (21). Sedam igrača Dalasa je bilo dvocifreno,  a najuspešniji su bili Barea sa 18 poena i 11 asistencija, Pauel sa 16 poena i 7 skokova i Metjuz sa 14 poena. Najbolji u Denveru bili su Barton sa 23 poena i 8 skokova i Mudiej sa 16 poena i 7  asistencija. Faridu je za jedan poen izmakao dabl-dabl, imao je 11 skokova. Jokić je za 24 minuta prikazao slabiju partiju, nije ga služio šut, pa je postigao samo 2 poena, uz 8 defanzivnih skokova i 2 asistencije.

Minesota je imala prednost većim delom meča, čak do 20 poena razlike, Finiks  je uspeo da preokrene rezultat pogodkom Bukera za tri na tri minuta do kraja, ali je Minesota u penal završnici bila koncetrisanija i odnela pobedu. Vulfse su predvodili Vigins sa 32 poena i 5 skokova i Tauns sa 27 poena, 10 skokova i 5 asistencija. Pratili su ih odlični Rubio sa 17 poena i 11 asistencija i LaVin sa 15 poena. Bjelica je za nešto više od 13 minuta, uputio po dva šuta za dva i tri, postigao 2 poena, 2 skoka i 1 asistenciju. Buker i Najt predvodili su Finiks sa po 30 poena, pratili su ih Teletović sa 19 poena i Len sa 14 poena i 13 skokova.