Jokić odilčan, Bjelica skroman, Bobi u skladu sa minutažom

Svi srpski igrači u NBA sinoć su bili deo pobedničkih timova. Finiks je poražen od Minesote 87:117, Indijana od Denvera 126:129, a San Antonio je bio bolji od Dalasa 112:83.

Minesota je prekinula niz od devet vezanih poraza i pobedivši Finiks visokom razlikom. Do pobede su je vodili Vigins i Rubio sa po 18 poena. Na drugoj strani najbolji su bili Najt sa 20 i Moris sa 17 poena. Nemanja Bjelica je imao skroman učinak. Pogodio je jednu trojku i 3 od 4 slobodna bacanja, uz dva skoka i tri asistencije.

San Antonio je već od ruge četvrtine napravio prednost nad Dalasom koju je održavao do kraja utakmice. Sparse su predvodili Oldridž sa 23 poena i 7 skokova, Diao sa 16 i Leonard sa 15 poena. U Dalasu je bolji od ostalih bio Pauel sa  15 poena. Bobi Marjanović je za 9 minuta imao 7 poena, 4 skoka i jednu asistenciju.

Pobedu Denveru protiv Indijane je doneo trojkom na 21 sekund do kraja utakmice Foje. Denver je uspeo da sustigne -12 sa poluvremena i reši neizvesnu utakmicu u svoju korist. U poraženom timu najefikasniji su bili Tarner sa 25 poena i 7 skokova i Elis sa 24 poena i 5 asistencija. U Denveru je sedam igrača bilo dvocifreno, prednjačio je Galinari sa 23, a pratili su ga Barton sa 21 i Heris sa 20 poena. Nikola Jokić je imao odlično veče zabeleživši 18 poena, 4 ukradene lopte, 2 ofanzvivna skoka i 3 asistencije. Odlično se otvarao i utrčavao u reket, pogađao sa niskog posta, pravio prostor spoljnim igračima blokovima i u odbrani koristio priliku da isčačka loptu kad god je protivnik bio dekoncetrisan.

Izvor: Youtube, Max Kvant