VTB: Lokomotiva nastavlja da melje, Himki pregažen u Krasnodaru

Kaznena ekspedicija Saše Obradovića je nastavila sa sjajnim partijama ove sezone. Lokomotiva je u Krasnodaru pobedila Himki rezultatom 93:78.

Možda se ne takmiče u Evroligi ove sezone, ali Lokomotiva deluje kao jedna od najboljih ekipa u Evropi u ovom trenutku. Klubu iz Krasnodara je ovo bila 23. uzastopna pobeda u svim takmičenjima, a Saša Obradović je još jednom potvrdio da spada u red najboljih evropskih trenera i nema dileme da ćemo ga uskoro opet gledati u Evroligi. Ako “Lokosi” nastave u ovom ritmu, nema nikakve sumnje da će pronaći svoje mesto u eliti sledeće sezone.

Iako na papiru Himki ima mnogo skuplji tim, Lokomotiva je pokazala veći kvalitet i bez prevelikih problema savladala ekipu Jorgosa Barcokasa. Gosti su imali minimalnu prednost većim tokom prvog poluvremena, međutim Lokomotiva je sredinom treće četvrtine napravila seriju 10:0 i na taj način stigla do dvocifrene razlike(54:44) koju je kontrolisala do kraja utakmice. Himki je serijom 8:0 prišao na 79:76, 6 minuta pre kraja poslednje deonice, ali do isteka regularnog vremena su postigli samo još jedan koš, pa je razlika na kraju bila više nego ubedljiva. Konačan rezultat je bio 93:78.

Lokomotiva je ovom pobedom zacementirala prvu poziciju na tabeli VTB lige. Klub iz Krasnodara ima 11 pobeda iz 12 odigranih utakmica, dok je Himki na učinku od samo šest pobeda i pet poraza. U narednoj rundi takmičenja, tim Saše Obradovića će gostovati Jeniseju, dok će u Podmoskovlje stići Saratov.

Danas su na rasporedu bile još dve utakmice u VTB ligi. Zenit je slavio na gostovanju u Permu kod Parme rezultatom 94:99, dok je Uniks trijumfovao u Letoniji kod Rige sa 69:81.

LOKOMOTIVA – HIMKI 93:78 (22:24, 24:20, 29:19, 18:15)

Lokomotiva: Kolins 22, Antipov 3, Lejsi 4, Ivljev 0, Hvostov 6, Elegar 18, Bab 2, Kulagin 10, Kvale 11, Brokhof 17

Himki: Šved 18, Hanikat 11, Vjalcev 0, Marković 11, Monia 2, Gil 7, Zubkov 2, Anderson 16, Dženkins 2, Tomas 9