Šved odveo Himki u finale VTB i Evroligu

Zahvaljujući neverovatnoj partiji ruskog reprezentativca Himki slavio protiv Uniksa sa 76-71 i zakazao susret sa CSKA u finalu VTB lige.

euroleague.net

Utakmica je na startu bila veoma ujednačena, Uniks je u nekoliko navrata uspevao da pređe u prednost, ali je Himki bio taj koji je diktirao tempo i kontrolisao utakmicu. Na poluvremenu tim iz Moskve je vodio sa 38-32, a bez ikakve sumnje najzaslužniji bio je Aleksej Šved sa 21 poenom.

U nastavku je i dalje bilo neizvesno pošto se Uniks držao na jednocifrenom zaostatku, ali je na par minuta pre kraja Himki uspeo da se odlepi i dođe do +14 koji su na kraju bili ključni. Domaćini su uspeli da smanje razliku na kraju, ali gorak ukus u ustima ostaje pošto su gotovo celu utakmicu bili blizu i mogli da preokrenu u svoju korist. Trijumf Himkija rezultatom 76-71.

Aleksej Šved je pružio možda i najbolju partiju u svojoj karijeri sa 36 poena, 6 skokova, 5 asistencija uz šest pogođenih trojki, utisak su jedino pokvarile izgubljene lopte, sedam njih. Jedini dvocifreni u redovima Himkija bio je bivši igrač Crvene Zvezde Čarls Dženkins.

Za Uniks je najraspoloženiji bio Džamar Smit 23 poena, dok su Hoakin Kolom i bivši igrač Partizana Stefon Lazme postigli po 13 poena.

U nedelju igraju se poslednje utakmice VTB lige ove sezone, u borbi za treće mesto igraće Uniks i Zenit od 15:00, dok će pitanje pobednika od 18:00 rešavati CSKA i Himki.