Simonoviću 10 minuta u pobjedi Zenita, Lokomotiva opravdala ulogu favorita

Pobjede Zenita i Lokomotive u subotnjem dijelu VTB lige.

U prvoj utakmici je Lokomotiva išla u hladni Sibir na gostovanje Eniseju iz Krasnojarska i pobjedila rezultatom 86:93. Iako je poslije prve četvrtine imala prednost, košarkaši Lokomotive su se opustili i dopustili suparnicima da se ne samo vrate u utakmicu, već da i povedu i imaju prednost do zadnje četvrtine u kojoj je Lokomotiva okrenula meč u svoju korist i na kraju slavila. Najbolji u redovima Lokomotive je bio Dmitri Kulagin sa 23 poena, a pratio ga je Meklin sa 20 poena i 12 skokova. U Eniseju se jedini istakao Džon Roberson sa 20 poena.

U drugom susretu Zenit je dočekao i savladao Zielen Goru na domaćem parketu 83:71. Zenit je od početka dominirao i brzo su se odvojili rezultatski od Zielen Gore. Najbolji u Zenitu je bio Šrab sa 16 poena, a pratili su ga Rejnolds sa 14 poena i 8 skokova, te Karašjov sa 13 poena. Simonović je upisao 2 poena za 10 minuta provedenih na parketu. U Zielen Gori je Boris Savović bio najbolji sa 17 poena za 30 minuta.