Turski derbi završen pobedom Bešiktaša

U okviru 22. kola turskog šampionata sastali su se gradski rivali Bešiktaš i Galatasaraj. Domaćin je bio bolji tokom čitavog susreta i zasluženo slavio rezultatom 90:84 (28:15, 20:20, 21:28, 21:21).

Košarkaši Bešiktaša savladali su gradskog rivala, ekipu Galatasaraja, rezultatom 90:84. Erl Klark je bio najefikasniji sa 24 poena, a ubitačnu seriju je imao početkom trećeg kvartala. Izabranici Ufuka Saridže sjajno su počeli ovaj duel i ubacili čak 28 poena Galati tokom uvodnih deset minuta. Ataman je uspeo da pribere svoje momke, pa je druga četvrtina odigrana u egalu, a zapaženi pojedinci u gostujućim redovima su bili Vladimir Micov i Ostin Dej. Previše se Bešiktaš ispucavao u trećoj četvrtini, a Mekolum je to iskoristio i gosti prilaze na jednocifrenu razliku u jednom momentu, što je utišalo gledaoce u Sinan Erdem Domu. Prišao je Galatasaraj dodatno, čak smo u jednom momentu imali i vodjstvo Bešiktaša od samo tri poena(75:72), ali je usledila trojka i odmah potom, odlična odbrana Majkla Tompsona, pa je pogodio i slobodno bacanje zbog tehničke greške Ergina Atamana.Ubrzo potom, na 1:24 do kraja, tačnije, utakmica je prekinuta, zbog kako se navodi divljanja dela navijača. Nakon nekih desetak minuta, susret je nastavljen, a domaći tim nije imao vremena ni da se zagreje. Majkl Tompson je napravio seriju od 5:0 nakon ove pauze i doneo trijumf svojoj ekipi, a ukupno je ubacio 21 poen. U redovima poraženih, najefikasniji je bio Sinan Guler sa 20 poena, 18 Vladimir Micov.