Turska: Poznati polufinalisti

U utakmicama četvrtfinala plej ofa Turske košarkaške lige odigranih u petak dobili smo posljednja dva učesnika polufinalne serije.U Sakariji istoimena ekipa dočekala je favorizovani Fenerbahče, željna da ekipu Željka Obradovića dodatno poljulja nakon poraza u finalu Evrolige, ali im to nije pošlo za rukom. Od samog starta gosti iz Istanbula nametnuli su jak tempo i već na poluvrijeme otišli sa dvocifrenom prednošću koju su do kraja utakmice samo povećavali do konačnih 54-77. Pobjedničku ekipu predvodio je fenomenalni Luiđi Datome sa 20 postignutih poena, a pratio ga je Melih Mahmutoglu sa 11. U poraženoj ekipi istakli su se Lazerik Džouns sa 11 i Čan Korkmaz sa 10 postignutih poena.

U drugom četvrtfinalnom meču današnjeg dana Banvit je protiv Bešiktaša ovjerio plasman u polufinale iskoristivši prednost domaćeg parketa i pobedivši rezultatom 83-75. Start utakmice pripao je domaćinima, na poluvrijeme otišli su sa 7 poena prednosti i očekivalo se da će bez većih problema ekipa Banvita privesti utakmicu kraju. Ipak, u trećoj četvrtini ekipa Bešiktaša unosi odredjenu dozu neizvjesnosti, ali u četvrtoj četvrtini ekipa Banvita vraća veću rezultatsku prednost i prelama utakmicu u svoju korist. Ekipu iz Bandirme predvodio je Demijan Kulig sa 23 postignuta poena, dok su ga pratili Toni Tejlor sa 17 i Adonis Tomas sa 11 poena. Poraženu ekipu iz Istanbula predvodio je fenomenalni DJ Strouberi sa 21 postignutim poenom, dok su mu podršku pružili sunarodnici,  Džoš Adams sa 14 i Erl Klark sa 10 poena.

Pobedama u današnjim mečevima Fenerbahče i Banvit zakazali su svoj polufinalni okršaj, dok smo nešto ranije dobili i prvi par polufinala TBLa koji će činiti Tofaš i Anadolu Efes.