Turska liga: Karšijaka pružila otpor Fenerbahčeu, Efes i Darušafaka sigurni

Odigrane su četiri utakmice u okviru 20. kola šampionata u Turskoj, a favoriti su bili bez greške danas.

U okršaju dva srpska trenera, Fenerbahče Željka Obradovića je bio bolji u Izmiru od Karšijake, koju sa klupe predvodi Aleksandar Trifunović. Konačan rezultat je bio 69:74.

Karšijaka je bila konkuretna čitavim tokom utakmice, domaći su imali prednost od 64:62 na nešto manje od četiri minute do kraja utakmice, ali tada je Džejms Nanali pogodio trojku, a posle je i Jan Veseli bio siguran sa linije slobodnih bacanja za 64:67. Izabranici Aleksandra Trifunovića su ostali u igri zahvaljujući poenima Di-Džej Kenedija, ali odmah potom je usledila trojka Marka Gudurića i povratka za domaće više nije bilo.

Bredli Vonamejker je sa 16 poena predvodio Fenerbahče do 17. pobede u domaćoj ligi, a dobar je bio i Melih Mahmutoglu sa 14 poena. Karšijaki nisu pomogla ni 22 poena već pomenutog Kenedija.

Više problema nego što se to očekivalo, imao je Anadolu Efes koji je pobedio Trabzonspor 98:91.

Trabzon je imao vođstvo od uvodnih minuta susreta, pa sve do kraja treće četvrtine koja je okončana rezultatom 69:68 posle poena Doguša Balbaja. Gosti su preko Krisa Obekpe vratili prednost u poslednjoj deonici(81:82), ali tada je trojku za Efes pogodio Brok Motum, a posle promašaja Antona Obadasija, sa linije slobodnih bacanja je na drugoj stranici bio precizan Toni Daglas za 86:82. Šarunas Vasiliauskas je trojkom ostavio tračak nade Trabzonu, ali novom serijom od 5:0, sastav Ergina Atamana je rešio pitanje pobednika.

Soni Vims je sa 26 poena još jednom bio najbolji u redovima Anadolu Efesa, a odličnu rolu je imao Brok Motum sa 19 poena. Osiris Eldridž je sa 21 poenom bio bolji od ostalih u poraženom sastavu.

U preostala dva meča danas, Gazijantep je sa 87:67 savladao Bujukčekmeče u još jednom odličnom meču za Patrika Milera, a sigurna je bila i Darušafaka koja je sa 74:67 pobedila Bešiktaš. 20. kolo će zatvoriti Sakarja i Ušak u ponedeljak.