Turska: Fener po planu, iznenađenje Banvita

Ubedljivu pobedu je upisao Fener (81:66), dok je Bešiktaš poražen na svom terenu 77:79.

U nešto drugačijem rosteru, bez Gudurića i Kalinića, Fenerbahče je lako porazio ekipu Sakarije. Iako se gostujuća ekipa u 3. četvrtini rezultatski primakla, puleni Željka Obradovića su u nastavku dodali gas i mirno utakmicu priveli kraju.

U pobedničkoj ekipi istakli su se Meli i Naneli sa po 15 pogodaka, dok je Veseli ubacio 12.

Sakariju je predvodio Lopez sa 16 poena, Džouns je ubacio 14, a dobru partiju je pružio i Nikola Janković sa 11 koševa.

eurocupbasketball.com

Košarkaši Besiktaša porazeni su na domaćem parketu u prvoj utakmici polufinalne serije. U neizvesnoj završnici Banvit se bolje snašao i na kraju zasluženo uzeo brejk.

U Banvitu je najefikasniji bio Kaloiaro sa 17 pogodaka, Tejlor je dodao 16, a Kulig 11.

Samo su Stroberi sa 21 i Sanli sa 14 pogodaka bili dvocifreni u redovima Bešiktaša.