Turska 17. kolo: Pobede evroligaša

Kompletirano je 17. kolo turske lige. Darušafaka poražena kod kuće.

Fenerbahče Ulker je pobedio Rojal Hali u gostima. Posle prvih 10 minuta gosti su vodili +19(5-24). Domaćin se nije predao i na poluvremenu je bilo 30-38. Međutim iskusna ekipa Željka Obradović je dodala gas u nastavku i rešila meč u svoju korist. Pobednika je predvodio bivši igrač Partizan sa 16 poena, Nemanja Bjelica je imao dabl-dabl učinak sa 11 poena i 10 skokova, dok je Bogdan Bogdanović ubacio 10 poena. U ekipi Jurija Zdovca Higins je bio najbolji sa 20 poena, dok je srpski košarkaš Oliver Stević imao 10.

Anadolu Efes je imao lak posao protiv Trabzonspora. Tima Dušana Ivković je iz četvrtine u četvrtinu povećavao prednost za konačnih +26(71-97). Najbolji u pobedničkom timu bili su Bjelica i Džening sa 21 poenom, Nenad Krstić je ubacio 2, Dario Šarić 7. U poraženom timu najbolji je bio Andrija Stipanović sa 20, Bost je dodao 16, dok je Novica Veličković upisao 6 poena.

Galatasaraj je slavio kod kuće protiv Banvita 87-79. Meč je rešen u poslednjoj deonici koju je domaćin dobio rezultatom 30-20. Kod pobednika istakao se najviše Jang sa 16, Erceg je dodao 8 a Micov 2 poena. U poraženom timu najbolji pojedinac bio je Dejvis sa 17 poena.