Trabzon u polufinalu, Efes kiksnuo

Trabzonspor je potvrdio brejk protiv Darušafake i pobedom kod kuće rezultatom 78:71 plasirao se u polufinale turskog šampionata.

fanatik.com.tr

Novica Veličković je još jednom sjajnom partio odveo svoj tim u polufinale. Meč je bio vrlo neizvestan sve do poslednje deonice kada su domaćini prelomili u svoju korist. Zanimljivo je da ni jedan igrač sa klupe Trabzona nije postigao poen. Zato su Maršal i Veličković odigrali zaista sjajno i anulirali nedostatak klupe i odličnu partiju Džordana Farmara.

Bivši igrač Partizana postigao je 21 poen i uz to uhvatio 13 skokova. Maršal je takođe ubacio 21 poen.

Džordan Farmar je sa druge strane ubacio 22 poena ali je jedinu podršku dobio od Emala Kukua koji je postigao 8 poena i uhvatio 6 skokova.

U drugom meču dana Turk Telekom je na domaćem terenu savladao Anadolu Efes 88:83 i zakazao majstoricu u Isanbulu.

ofeek.com

Efes je loše otvorio meč i dozvolili su protivniku da ostvari dvocifrenu prednost u prvoj deonici. Dobrom igrom u odbrani uspeli su meč da uvedu u egal u trećoj četvrtini. Uprkos odličnim partijama Krstića i Šarića u poslednjoj četvrtini su popustili u odbrani. Efes nije uspeo da iskoristi ogromnu prednost u skoku na pravi način i dozvolili su protivniku da se vrati u meč. Turk Telekom je u četvrtoj četvrtini ubacio 25 poena i predvođen odličnim Krisom Džonsonom stigao do pobede.

Džonson je postigao 22 poena uy 80% šuta iz igre i uhvatio 5 skokova. Pomoć je imao od Bena Mekolija koje je postigao 15 poena i uhvatio 8 skokova i od Kristapsa Valtersa koji je ubacio 14 poena.

Nenad Krstić je postigao 22 poena i uhvatio 9 skokova za poraženu ekipu. Dario Šarić je dodao 18 poena, 6 skokova i 5 asistencija a Met Džening je postigao 14 poena uz 7 skokova.