TBL: Karšijaka-Efes 2:1!

Ekipa Karšijake napravila je još jedno iznenađenje u finalu turskog plej-ofa. Na svom parketu savladali su Efes rezultatom 71:65, i tako poveli sa 2:1 u seriji.

Tim Dude Ivkovića bio je oslabljena za Tomasa Ertela, ali i Nenada Krstića, koji je zbog povrede napustio teren.

tbl.org.tr

tbl.org.tr

I ova utakmica, kao i prethodne dve, donela je veliku neizvesnost. Ujednačena igra obeležila je prvu deonicu koja se završila rezultatom 18:18. Tek pred kraj druge četvrtine, Efes je preko Šarića uspeo da dođe do blage prednosti i na poluvreme odlaze sa 4 poena prednosti-  39:35.

Nakon velikog odmora, Karšijaka nije dozvolila gostima da sačuva prethodno stečenu prednost, a pred kraj treće deonice su preuzeli vođstvo. U odlučujućih 10 minuta uspeli su da pobegnu na +7, ali je sa druge strane odgovor imao Džening , koji je smanjio na -2. Nadu za preokret srušio im je Strouberi, koji je u ovom meču bio najvažniji šraf u ekipi Karšijake.

Do kraja susreta, momci Ufuka Saridže su imali više snage i koncentracije, i stigli do vrlo važne pobede.

U domaćem timu najkorisniji je bio Strouberi sa 26 poena. Dvocifren je bio još Dikson, koji je ubacio 14 poena.

U redovima Efesa, najviše poena postigao je Šarić, ukupno 13, a sa 10 poena pratio ga je Lazme.