TBL: Galatasaraj- Fenerbahče 70:69

Nakon prve četvrtfinalne utakmice, u kojoj je Fenerbahče rutinski savladao Galatasaraj, ekipa Ergina Atamana je na svom parketu vratila seriju u egal.

Iako su Micov i Pocijus u toku susreta napustili parket zbog povreda, njihovi saigrači se nisu predavali i nakon produžetka su savladali Fener reultatom 70:69.

Najkorisniji u timu Galate bili su Guler sa 20 poena, pratili su ga Karter sa 17 i Jang sa 15 poena.

U timu Željka Obradovića,  dvocifreni su bili srpski reprezentativci Bogdan Bogdanović sa 13 poena i Nemanja Bjelica sa 12. Po 8 poena dodali su Mahmutoglu i Erden.

fenerbahce.org

Prvih nekoliko minuta donelo je ujednačenu borbu. Pri rezultatu 11:10, predvođeni Micovim i Jangom, Galata dolazi do osetnije prednosti, koju sa druge strane ublažava Erden i nakon prve deonice, rezultat je 18:14 u korist domaćih igrača.

U drugoj četvrtini, Galatasaraj preko Kartera i dalje održava prednost, ali odgovor stiže od Nemanje Bjelice koji Feneru donosi prvo vođstvo, a nakon još jednog izjednačenja, Mahmutoglu pogađa za tri poena. Tada sjajno rasploženi Karter vezuje 5 poena i ovaj period igre zatvara rezultatom 32:30.

Početkom drugog poluvremena, igra se poen za poen. Galata tada pravi seriju i prednost od 7 poena održava do kraja deonice, i na semaforu stoji 51:44. U nastavku, Fener hvata priključak, uzvraća seriju, igra se tvrdo i nakon regularnih 20 minuta rezulat je 63:63. Iako je u produžetku Fener zahvaljujući Bogdanoviću poveo, u nastavku su bez snage i koncentracije dozvolii Galati da se vrati, a najbolji igrač meča, Guler u poslednjim sekundama donosi svom timu pobedu.

BANVIT-KARŠIJAKA 70-66

U drugom meču dana, Banvit je takođe izjednačio seriju, pobedivši na svom terenu Karšijaku rezultatom 70:66.

Prvo poluvreme donelo je rezultatsku klackalicu. Oba tima smenjivala su se u vođstvu, a u ovom delu susreta, najveću prednost od 4 razlike imala je Karšijaka, ali su domaći igrači  predvođeni Mehijom preokrenuli rezultat i otišli  na veliki odmor sa +3, tačnije 33:30.

U drugom poluvremenu, Banvit konačno nameće svoj ritam i serijom poena dolaze do prve dvocifrene prednosti 45:35. Neko vreme su održavali tu prednost, ali Karšijaka vrlo brzo pronalazi svoju igru i vraća se u meč. Na kraju treće deonice bilo je 52:48 za Banvit. U poslednjih 10 minuta, Banvit ponovo dolazi do osetnije prednosti  i kada se činilo da je sve gotovo, pogotkom za tri poena zapretio je Dibler i smanjio na -3, ali ipak domaći igrači preko Simonsa dolaze do vrlo važne pobede,

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Mehija sa 16 poena. Pratili su ga Veremenko i Simons sa po 15, a 11 poena ubacio je Dejvis.

U ekipi Karšijake, dvocifreni su bili Dibler, Stroberi i Gabriel sa 17, 15, odnosno 12 poena.