TBL: Fener-Karšijaka 1:1

U nastavku polufinalne serije turskog plej-ofa, Fenerbahče je pred svojom publikom savladao Karšijaku rezultatom 84:70 , i tako izjednačio seriju.

Za razliku od prvog meča, kada Fener nije bio na visini zadatka, večeras su momci Željka Obradovića prikazali mnogo bolju igru i zasluženo došli do pobede.

tbl.org.tr

tbl.org.tr

Fener je u prvoj deonici dobrom odbranom onemogućio svom protivniku lake poene, i vrlo brzo došao do osetne prednosti, koju su održavali i posle prve četvrtine rezultat je 24:17.

Karšijaka je u drugoj četvrtini zaigrala bolje, igralo se ujednačeno, ali rezultat je i dalje bio na strani domaćih igrača, koji nisu ispuštali prethodno stečenu prednost i nakon prvog poluvremena na semaforu stoji 45:37.

U drugom poluvremenu Fener dodaje gas i vrlo brzo dolaze do dvocifrene prednosti, i uprkos sjajnoj roli Strouberija, Karšijaka nije mogla da dođe do preokreta. Nakon treće četvrtine, domaći imaju sigurnih +17, koji su kraj meča dočekali mirno i rutinski zatvorili rezultatom 84:70.

U timu Željka Obradovića najefikasniji je bio srpski reprezentativac Nemanja Bjelica sa 16 poena uz 7 skokova i 5 asistenicija. Pratio ga je Savaš sa 15, a dvocifreni su bili Veseli i Zizis.

U ekipi Karšijake izdvojio se Strouberi sa 23 poena, a Dikson je dodao 14.

Naredni meč je na programu 4. juna, a domaćin će biti Karšijaka.