Stroberi za 2:0

Bešiktaš je slavio i u durgom meču polufinalne serije plej-ofa turskog šampionata protiv Efesa sa 75:73.

Domaćini su početkom poslednje četvrtine stekli prednost od +10, ali je Efes uspeo da se vrati u egal i uvede meč u neizvesnu završnicu. Cela utakmica svela se na poslednjih 15 sekundi. Stroberi je čuvao loptu do isteka napada, a onda krenuo u prodor, naglo se zaustavio i pogodio težak šut oslanjajući se samo na desnu nogu. Efes je imao 3 sekunde za preokret, ali Tomas nije uspeo da pogodi trojku iz teške pozicije.

Vrlo ujednačena prva četcrtina završila se minkmalnom prednošću Efesa 18:19. Efes je bolje otvorio drugu četvrtinu, ali je Bešiktaš do kraja poluvremena napravio preokret i odlepio se na 37:31. U trećoj četvrtini Efes uspeva da sustigne Bešiktaš i obara razliku na 54:51.

U pobedničkom timu su se istakli Tompson sa 20 poena, Stroberi sa 18, Štimac sa 10 poena i 10 skokova i Šanli sa 9 poena i 5 skokova. Efes su predvodili Grejndžer sa 22 poena, Danston sa 12 poena i 7 skokova, Ertel sa 11 poena, Osman sa 9 poena i 8 skokova  i Tomas sa 9 poena i 5 skokova.