Predvođen Micićem i Moermanom Efes stigao do novog trijumfa

Zatvoreno 10. kolo turskog šampionata.

Uprkos ne preterano velikoj razlici na kraju, izabranici Ergina Atamana uspeli su relativno lako da savladaju na gostovanju ekipu Bahčešehira rezultatom 87-81.

Prva deonica je u potpunosti pripala domaćinima pošto su celim tokom tog perioda bili u prednosti, ali je u nastavku Efes uspeo da preuzme rezultatsku inicijativu i ode na veliki odmor pri vodstvu od 40-36. Bahčešehir je uspevao u prvih pet minuta drugog poluvremena da se održava u igri, međutim polako je turski predstavnik u Evroligi počeo da uvećava svoju prednost koja je iznosila +17 sredinom poslednje četvrtine. Do kraja se ta prednost umanjila, međutim pitanje pobednika se nije dovodilo u pitanje.

Najzaslužniji za novi trijumf Efesa bili su Adrijen Moerman sa 24 poena, 13 skokova i 5 asistencija, srpski reprezentativac Vasilije Micić nije bilo ništa manje impresivan sa 23 poena, 4 skoka i 6 asistencija, dok je Brajan Danston dodao 14 poena. Na drugoj strani je Dvejn Vajt Jr završio sa 26 poena i 8 skokova, dok je Hoakin Kolom dodao 17 poena, 5 skokova i 7 asistencija.

Posle današnjeg trijumfa, Efes se trenutno nalazi na deobi 4. mesta, dok je Bahčešehir prvi ispod crte za ulazak u plej of na 9. mestu.