Perasović nadmudrio Atamana

Anadolu Efes je slavio u majstorici protiv Galatasaraja rezultatom 87:76 i tako izborio nastup u polufinalu Turske lige.

Anadolu Efes je potvrdio da su bolja ekipa od Galatasaraja u ovom trenutku. Izabranici Velimira Perasovića niti u jednom trenutku nisu dopustili gostima da povedu u majstorici, a prelomni trenutak se desio u poslednje dve minute druge četvrtine kada je domaći sastav pri rezultatu 38:38, napravio seriju od 10:0 i tako prvi put došao do dvocifrene prednosti. Poslednji priključak su gosti imali pri rezultatu 59:53, ali opet je Efes identično finiširao četvrtinu, serijom 10:2 i tako rešio pitanje putnika u polufinale. Konačan rezultat je bio 87:76.

Derik Braun je sa 22 poena predvodio svoj tim do pobede, a pratili su ga Dešon Tomas sa 15, odnosno Tomas Ertel sa 13 poena. Galatasaraju nije pomogla ni velemajstorska partija Erika Mekoluma koji je zabeležio 32 poena. Istakao se i Ostin Dej sa 21 poenom.

Efes će u polufinalu odmeriti snage protiv Bešiktaša koji je izbacio Gazijantep nakon dva odigrana susreta u četvrtfinalu. “Crno-beli” će imati prednost domaćeg terena u seriji koja će se igrati na tri dobijene utakmice. U drugom polufinalu, sastaće se Fenerbahče i Darušafaka.