Odlična partija Štimca, još bolja Bogdanovića u derbiju Turske lige

U derbiju 14. kola Turske lige, Fenerbahče je preokretom došao do tesne pobede na gostovanju kod Bešiktaša, rezultat je bio 76:79.

Nakon nezgodne utakmice protiv Milana u okviru Evrolige u petak, Fenerbahče je samo dva dana kasnije morao da igra derbi meč protiv Bešiktaša ali izabranici Željka Obradovića su još jednom uspeli da potvrde kvalitet i status najbolje turske ekipe.

Bešiktaš je bolje počeo utakmicu i uglavnom preko Štimca iz reketa zadavao mnogo muke Fenerbahčeu, a na poluvreme se otišlo pri rezultatu 45:39. Nakon serije poena Majkla Rola u nastavku, domaćin je otišao na maksimalnih +12(56:44) međutim usledila je serija gostiju od 10:0 a na kraju treće četvrtine rezultat je bio 63:60.

U poslednjem periodu se igralo “koš za koš” a u poslednji minut su timovi ušli poravnati na semaforu, bilo je 74:74. Bobi Dikson je nakon solo kreacije pogodio trojku za 74:77, na drugoj strani je Di-Džej Stroberi smanjio na 76:77 a Luiđi Datome je sa linije slobodnih bacanja postavio konačnih 76:79. Earl Klark je imao šut za produžetak ali je bio neprecizan.

Bogdan Bogdanović je odigrao svoju najbolju partiju od povratka na parket, imao je 19 poena i tako bio najefikasniji u pobedi svog tima. Džejms Nanali je sa 15 poena bio jedan od boljih pojedinaca Fenerbahčea večeras a istakli su se još Bobi Dikson sa 11 i Điđi Datome sa 10 poena. Strelce Bešiktaša je predvodio Vladimir Štimac sa 18 poena, Di-Džej Stroberi je utakmicu završio sa 15, Majkl Rol sa 12 a Earl Klark sa 10 poena.