Istanbulski derbi pripao Fenerbahčeu

Košarkaši Fenerbahčea i Galatasaraja, sastali su se u Ulker Sports Areni u okviru turskog šampionata. Rovovska borba večitih rivala, nijedan tim nije uspeo da napravi neku osetniju prednost, sve do treće deonice u kojoj je domaći sastav očitao lekciju Galatasaraju, što je bio ključ da se osvoji pobeda u ovom derbiju, rezultatom,  92:74. (19:20, 22:19, 21:7, 31:28).
Fenerbahče je odlično počeo ovaj susret. Pravili su velike probleme Galatasaraju u reketu, što je bio glavni izvor njihovih poena u prvoj četvrtini. Fantastični procenti šuta van linije 6.75m, su držali Galatasaraj u igri, a uspevali su i da preuzmu vodjstvo u nekoliko navrata, pa su nakon prve deonice vodili 19:20.
Nastavilo se u praktično istom tempu, Fenerbahče je igrao pozicione napade i taktički napadao reket, dok je Galatasaraj, trojkama, rešetao koš domaćih. Nakon što je Galatasaraj uspeo da “pobegne” na plus sedam, 26:33, Željko Obradović je bio primoran da reaguje tajm autom. Čim su malo “stegli” odbranu, košarkaši Fenerbahčea, prišli su na svega “minus tri”, pa je Ergin Ataman morao da zove tajm aut. Nakon što je Galatasaraj krenuo malo više da “skuplja” odbranu, usledila je sjajna asistencija Jana Veselog u korner za Bobija Diksona koji pogadja trojku, a onda fantastičnom odbranom, Slukas krade loptu i pogadja polu distancu, što je donelo novu prednost Fenerbahčeu, 39:37. Nakon prvih 20 minuta, Fenerbahče je izašao kao pobednik, najviše zahvaljujući igrom pod košem, što je Janu Veselom donelo 17 poena.

Drugo poluvreme otvara Datome trojkom u tranziciji, a ovo su bili njegovi prvi poeni na meču. Uspeli su malo da se stabilizuju domaći u nastavku, i držali Galatasaraj na dva postignuta poena dobrih pet minuta. Fantastična igra u odbrani. Zategao je to Željko Obradović do maksimuma, dozvolivši protivniku samo sedam poena za deset minuta košarke. Vezanim trojkama Diksona i Datomea otvaramo poslednju četvrtinu, a Galatasaraj je nastavio da se muči. Na sredini deonice, desila se jedna nemila scena, kada su navijači Fenerbahčea želeli da se obračunaju sa Korkmazom, ali su uz pomoć Željka Obradovića, Aziza Jildirima i Meliha Mahmutoglua uspeli da makar malo primire pristalice Fenera, pa je meč nastavljen. Kao da je ovaj “incident” dodatno uzdrmao Galatasaraj, pa su u ovom meču bili pregaženi, rezultatom 92:74. Fenerbahčeu je ovo bila peta pobeda uz samo jedan poraz, na startu sezone od Ušaka, dok je Galatasaraj u ovom momentu na skoru od četiri pobede i dva poraza. Jan Veseli najefikasniji sa 22 poena i 10 skokova, Datome ga je pratio sa 15 poena i 4 skoka, a na drugoj strani, Sinan Guler je bio najefikasniji sa 14 poena, Dentmon je imao 12, a Džon Dibler 10 poena.