Galata i Fener zabeležili pobede

Galatasaraj i Fenerbahče ostvarili su pobede uz odličnu igru srpskih reprezentativaca Nemanje Bjelice i Zorana Ercega.

GALATASARAJ – BESIKTAS 100-94

Galatasaraj je zabeležio petu pobedu ove sezone u turskoj ligi. Utakmica je pocela minutom ćutanja u čast Marka Ivkovića, navijača Crvene Zvezde koji je ubijen neposredno pred početak utakmice Galatasaraj-Crvena Zvezda.
Galatasaj je odlično otvorio meč, na kraju prve četvrtine bilo je 33-17 za domaćina. Zoran Erceg je postigao 15p u prvoj deonici, do kraja utakmice postigao je svega jos 2p i to u poslednjem periodu. Fanastično su igrali momci Ergina Atamana, gosti kao da nisu igrali odbrani i prednost je konstanto rasla 48-26, 57-33, a najveća prednost je bila 61-35. Na kraju prvog poluvremena na semaforu u dvorani Abdi Ipekči je stajalo 61-40.
Lagani šuterski trening nastavljen je i u trećoj deonici, pred kraj Galatasaraj je vodio 77-52 a onda je počelo buđenje Bešiktaša. Bešiktaš pravi seriju 17-2, i smanjuje prednost na 79-69 u 32. minutu kada je isključen Karlos Arojo zbog druge tehničke greške. Nakon tajmauta Ergina Atamana Galatasaraj odlazi na plus 15(89-73), a potom sledi serija gostiju od 12-0(89-85). Bilo je neizvesno u poslednja dva minuta ali je domaćin uspeo da pobedi zahvaljujući kvalitetu i smirenoj glavi svojih igrača. Konačan rezultat 100-94.

ISTANBUL – FENERBAHČE 60-95

Ubedljiva pobeda tima koji predvodi Željko Obradović nije se dovela ni jednog trenutka u pitanje. Prva četvrtina završena je rezultatom 11-30. Na ovom meču blistali su Nemanja Bjelica sa indeksom korisnosti 26 i Semi Herden sa indeksom 24. Bogdan Bogdanović imao je slabije veče i šut iz igre 0/4. Dobro je razigravao saigrače i imao 7 asistencija ali ostalo nije bilo na nivou. U timu Istanbula bolji od ostalih bili su Zek Rajt i Aleks Stivinson sa 18 odnosno 19 poena.