Fenerbahče gazda Istanbula

Fenerbahče je slavio sa 93:76 protiv Bešiktaša i još jednom potvrdio zašto zauzima prvu poziciju u turskom šampionatu.

Meč je prelomljen sredinom poslednje četvrtini, kada se posle trojke Mahmutoglua iz auta i laganog polaganja Veselog Fenerbahče odvojio na sigurnih +19, pa je Bešiktaš ostavljen bez šanse za preokret. Fenerbahče je kroz ceo meč bolje šutirao i kontrolisao skok.

kurir.rs

Rezultatski tesna prva četvrtina završila je prednošću Fenerbahčea od 25:21. Druga četvrtina je u potpunosti pripala domaćinu, Fenerbahče je u jednom trenutku otišao na +13, ali je Bešiktaš do poluvremena oborio razliku na 46:37. Ni početak treće četvrtine nije izgledao dobro za goste, Fenerbahče je povećao na +16, da bi Bešiktaš posle dve mini-serije uspeo da samanji na 70:58.

Fenerbahče su predvodili Dikson sa 16 poena, Slukas sa 13 poena i 7 asistencija, Judo sa 13 poena, Bogdanović sa 12 poena, 6 skokova i 5 asistencija, Veseli sa 12 poena i 5 skokova i Kalinić sa 10 poena. U Fenerbahčeu se istakao Vladimir Štiamc sa 18 poena i 6 skokova, pratili su ga Klark sa 12 i Stroberi sa 10 poena.