Fener ponovo šampion Turske

Odličnim izdanjem svojih izabranika u večerašnjoj pobedi nad Tofašom rezultatom 94-64 Željko Obradović stigao to treće uzastopne titule šampiona Turske.

Od samoga starta igrači Fenerbahčea krenuli su izuzetno agresivno i dobili prvu četvrtinu rezultatom 25-12. Tofaš je uspeo da se oporavi u nastavku, ali je prednost do kraja poluvremena porasla pa je Fener otišao na odmor sa prednošću od 45-26.

U trećoj četvrtini izabranici Željka Obradovića odigrali su nešto slabije u odbrani, ali se to nije odrazilo na rezultat previše zbog izuzetne produktivnosti u napadu pa su u poslednjih deset minuta ušli sa +21. Tofaš nije uspevao da se spusti ispod dvadeset poena zaostatka pa su na kraju i odustali što je Fenerbahče iskoristio kako bi dodatno dotukao protivnika i slavio na kraju sa 94-64 i pobedu u finalnoj seriji sa 4-1.

Ovom titulom Željko Obradović je stigao do četvrte titule šampiona Turske, treće u nizu, od 2013. godine kada je stigao u redove velikana.

Najefikasniji u redovima Fenerbahčea bili su Ahmet Duverioglu sa skoro dabl dablom, 19 poena i 9 skokova, zatim Bred Vonamejker sa 11 Egehar Arna sa 10 poena.

Na drugoj strani odličan je bio Pieria Henri sa 17 poena, 7 skokova i 9 asistencija, dok je Kenet Kađi dodao 12 poena.